Nadechněte se. Ještě jednou. Smlouva Člověka v tísni za 13 mega. Konzultace za účelem koordinace… synergie… implementace iniciativy… negace duplicity… diseminace... jo, čtete dobře

13.02.2020 4:44 | Zprávy

ParlamentníListy.cz nalezly v oficiálních registrech smlouvy mezi Českou rozvojovou agenturou a „českou humanitární, rozvojovou, vzdělávací a lidskoprávní organizací“ Člověk v tísni. Jedná se o projekt, kterým má naše republika prostřednictvím zmíněné agentury pomoci v Moldavsku. Konkrétně se jedná o plánování komunitních služeb pomocí veřejného dialogu a Člověk v tísni za tento dialog obdrží celkem 13 500 000 korun. Na další pozoruhodné detaily se naše redakce zaměřila v uplynulých dnech.

Nadechněte se. Ještě jednou. Smlouva Člověka v tísni za 13 mega. Konzultace za účelem koordinace… synergie… implementace iniciativy… negace duplicity… diseminace... jo, čtete dobře
Foto: clovekvtisni.cz
Popisek: Člověk v tísni - logo

Plánování komunitních služeb pomocí veřejného dialogu je z hlediska České rozvojové agentury rozděleno na dvě sumy: v roce 2020 vyplatí částku 8 500 000 korun a v roce 2021 pak půjde o rovných pět milionů korun. Úhrada jednotlivých částí celkové ceny plnění podle smlouvy bude probíhat průběžně, a to vždy na základě faktury vystavené a doručené zhotovitelem objednateli v souladu s podmínkami smlouvy.

ParlamentníListy.cz v této souvislosti zajímalo, co přesně se za velmi vysokou cenou skrývá. Jistou odpověď nabízí jedna ze smluvních příloh.

Z ní lze vyčíst, že místem projektu je moldavský Kišiněv a další vybrané lokality a také to, že sektorová orientace je zaměřena na „další sociální infrastrukturu“. Realizátor projektu je zmíněný Člověk v tísni a odpovědným řešitelem je neznámá osoba, jejíž jméno je v příloze vědomě začerněno.

Ani v tento moment není jasné, co přesně „česká humanitární, rozvojová, vzdělávací a lidskoprávní organizace“ Člověk v tísni v Moldávii podnikne. Dalším vodítkem tak může být samotný popis. Než se k němu potenciální čtenář propracuje, zjistí řadu věcí o Moldávii, stejně jako fakt, že „průřezové závazky, základní principy i teritoriální a sektorové priority zahraniční rozvojové spolupráce ČR jsou zakotveny v Strategii zahraniční rozvojové spolupráce České republiky na období 2018–2030“.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známky a elektroauta

Dobrý den, pane poslanče, vidíte alespoň náznak logiky v tom, že elektroauta jezdí po dálnicích zadarmo? Copak ony neopotřebovávají povrch vozovky stejně jako auta se spalovacími motory, a to v řadě případů i víc díky těžké baterii? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na tiskovce STAČILO! řekla Konečná, co viděla v supermarketech

13:21 Na tiskovce STAČILO! řekla Konečná, co viděla v supermarketech

Jako „relevantní protiváha k asociální politice vládní garnitury“ se představila koalice STAČILO! př…