Tento krok je zřejmě reakcí na nedávnou reformu zákona o uznání pohlaví, po které by mělo být snadnější změnit, jaké máte v rodném listu napsané pohlaví.
Až 40 středních škol v Anglii už sukně zakázalo a další o zakázu přemýšlejí. Důvody jsou různé. Na střední škole v Lewes důvodem bylo, že studenti zpochybňovali, proč mají být uniformy dělené podle pohlaví, a také, aby se vyhovělo transsexuálním studentům. Na střední škole Woodhey byl argument, že pro personál a návštěvníky je nedůstojné vidět dívky v sukni, když sedí na zemi například při hodinách divadla. A v Bradfordu několik škol, protože do nich docházejí převážně muslimové, zakázalo sukně z důvodu cudnosti. Coplestonská střední škola zařadila sukně na seznam zakázaných oděvů a předmětů, na kterém už jsou skinny jeany nebo piercingy na obličeji.
Názory na zákazy se různí skupina od skupiny a ani zastánci LBGTQ se neshodnou, zda je tento krok správný. Studenti se proti kroku bouří. Někteří říkají, že nutit všechny nosit kalhoty zatímco sukně jsou všem zakázané „prostě není fér“. Žáci na Philipsově střední škole v Bury založili petici proti zákazu sukní řkouce, že tento zákaz „sexualizuje těla studentů“. „Pokud si někdo myslí, že když vidí dětskou nohu, tak je to příliš sexuálně nabité, měl by být okamžitě propuštěn pro hrubé porušení pracovní morálky,“ zní text petice. Další studentky pro změnu tvrdí, že sukně jsou důležité pro jejich sebevědomí, a pokud budou zakázané, mohlo by to mít „permanentní dopad na jejich mentální zdraví“.
I známá feministka Naomi Wolfová si myslí, že kalhoty všem jsou hloupé řešení. Rozhodně, pokud sukně pro každého umožněny nebudou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas