„Po roce a půl po revoluci na Majdanu jsou výsledky reforem neznatelné a staré síly jsou stále silné,“ říká v reportáži kyjevský korespondent DW Frank Hofmann. Podle jeho mínění právě teď, když je Donbas v relativním klidu, se do popředí znovu dostávají požadavky Majdanu, které, jak se ukázalo, nebyly prakticky splněny. U moci jsou totiž tytéž staré tváře, které využívají několik málo aktivistů jako své krytí.
Celý text najdete ZDE
Situace s korupcí na Ukrajině je nyní ještě horší. „Každý týden se dozvídáme o nových případech korupčního jednání, včetně mezinárodních projektů, jako je výstavba nového sarkofágu nad černobylskou jadernou elektrárnou,“ uvedl Hofmann. Oligarchové, proti nimž Majdan vystupoval, jen posílili své pozice ve vládě.
Frank Hofmann věří, že „aby se opravdu Ukrajina dostala na demokratické koleje, nelze se obejít, bohužel, bez dalšího výbuchu“. Připouští, že tato „třetí exploze“ může získat mnohem krvavější podobu než ta předchozí, protože v rukou různých „veteránů“ ATO, členů dobrovolných praporů a dalších „aktivistů“ je hodně zbraní.
Na druhou stranu „třetí Majdan“ může být klidný, protože zájem na reformách mají „především zvláště mladí lidé a ti, kteří pracují v oblasti kultury“. Je to prostě něco, co by měla EU podporovat, dodává autor reportáže německé televize.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam