Prymula hned na začátku uvedl, že zákeřnost koronaviru je v tom, že není tak smrtící. Smrtící virus se totiž z populace sám eliminuje a nenakazí tolik lidí. Koronavir se naopak „masivně valí populací“.
Prozradil, že klíčový je pro systém počet počet osob na kyslíku a v ohrožení života, což potvrdil i na konci rozhovoru komentářem ke každodennímu vyhlášení počtu pozitivních testů: „Počet otestovaných je číslo, které neříká vůbec nic, to je jenom trend. Dělat z toho statistiku je nesmysl. Co nelže, jsou těžké případy a úmrtí, protože ty mrtvé nikdo neokecá.“ Nebezpečost covidu dále tkví v tom, že zahlcuje nemocnice. A pacient, který by potřeboval ventilátor kvůli úrazu či nehodě ho pak třeba nedostane, protože je obsazen covidovým pacientem.
Jednou z navrhovaných alternativ, která je v souvislosti s řešením epidemie zmiňována, je izolovat rizikové skupiny, tedy seniory a dále lidi s poruchou imunity, nadváhou či jinými rizikovými faktory. Imunolog Jaroslav Svoboda odhadl počet lidí, u kterých je velká šance na rizikový průběh na 500 tisíc lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas