Premiér Babiš po setkání s prezidentem Zemanem v Lánech vysvětloval, jak je to s vykazováním počtu naočkovaných lidí v Česku.
„My jsme to řešili, už i vykazování naočkování. Vládní zmocněnec pan (Vladimír) Dzurilla to řeší. I když jsme od vás včera slyšeli, že to nefunguje, tak všechno funguje. Funguje to skvěle,“ rýpl Babiš do novinářů před kamerami ČT.
Jenže IT experti, které oslovil server Seznam Zprávy, to vidí jinak. Systém k registraci v budoucnu očkovaných lidí je podle nich plný chyb a ten, kdo ho tvořil, si prý ani nezaslouží dostat zaplaceno.
„Věřím, že na to byl tlak, ale takové základní věci měly být vyřešené. Já, kdybych měl být klientem, tak bych za tohle nezaplatil,“ shrnuje svůj pocit z rezervačního formuláře František Pernička, softwarový architekt ve společnosti Sator IT Consulting.
Jedna z chyb podle něj spočívá v tom, že systém neumí dostatečně rychle odeslat SMS s rezervačním PIN kódem.
Děravost systému dokládá i to, že se k očkován zaregistroval i čtyřiadvacetiletý student Filip Šedivý, který uvedl svůj správný věk, takže bylo jasné, že nejde o osobu starší osmdesáti let, ale přesto registrací proplul.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp