Politický aktivismus v České televizi, účelové reportáže i zbrojařské lobby má odhalit nový podcast OČ TU BĚŽÍ

04.01.2025 10:30 | Monitoring

Popis vnitřního prostředí České televize, kde pracovala více než dvacet let novinářka Markéta Dobiášová, vynáší na světlo vazby a procesy, které postupně vedly k účelově natáčeným kauzám, anebo naopak k úplnému zastavení některých klíčových vyšetřování.

Politický aktivismus v České televizi, účelové reportáže i zbrojařské lobby má odhalit nový podcast OČ TU BĚŽÍ
Foto: Podcast Oč tu běží
Popisek: Podcast Oč tu běží

V investigativním podcastu si o tom počínaje dneškem bude každý týden povídat oceňovaná reportérka Markéta Dobiášová s publicistkou Cecílií Jílkovou. Jméno Dobiášové rezonovalo v poslední době médii ve spojitosti s Markem Wollnerem, který po dohodě s tehdejším generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem v televizi skončil, a s „kauzou mňoukání“.

Wollner Dobiasovou žaluje za to, ze na investigativnim webu www.infakta.cz zveřejnila informace o pracovnim prostředí v redakci pátrací publicistiky ČT, zejména pak za zveřejnění sms komunikace s kolegyni, v níž se obě ženy utvrzují, že obětmi harašení a bossingu v ČT ze strany Wollnera nebyly samy, ale že postižených je víc.

Dobiášová se v podcastu však vyjádřila, že o mňoukání problémy v České televizi zdaleka nebyly. Celou mňoukací aféru označila za „klikbajt“ a následně ve dvou hodinových epizodách podcastu rozebrala pozadí zastavené investigace kupčení s městskými pozemky, tlaky a vydírání novinářů a další peprné záležitosti.

Pořad moderuje spisovatelka a publicistka Cecílie Jílková, která je dcerou Lenky Procházkové a Ludvíka Vaculíka a za vedení nezávislé platformy Reportéři on-line a články pro americké Public News investigativního novináře Michaela Shellenbergera dostala letos cenu Společnosti pro obranu svobody projevu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Huml

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Proč se scházíte s podezřelými lidmi?

Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

9:47 Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

Na předsedu STAČILO! Daniela Sterzika (alias Vidláka) se zaměřil již několikrát trestaný influencer …