„Naše země si prožila dvě totality, takže myslím si, že ta podpora v tomto případě je jednoznačně na místě,“ řekl Hřib. Vedení města se zároveň v rámci akce setká s předsedou tibetské exilové vlády Lobsangem Sangayem.
Vedení města začalo rovněž jednat s Pekingem o změně tzv. sesterské smlouvy, kterou s čínským městem uzavřelo minulé vedení Prahy. Z něho chce současné vedení Prahy odstranit bod, kterým Praha uznává jednotnou Čínu.
„Tento článek do dohody mezi dvěma městy vůbec nepatří. Jedná se o záležitost zahraniční politiky a Praha se pod vedením našich předchůdců nechala úplně zbytečně zatáhnout čínskou stranou do těchto záležitostí, které tam nemají vůbec místo,“ řekl Hřib. Čínské straně Praha podle primátora odeslala záměr zahájit jednání.
Praha rovněž vyvěsí k 20. výročí vstupu České republiky do NATO 12. března vlajku aliance, v srpnu vyvěsí v rámci připomínky romského holokaustu romskou vlajku. Na budově magistrátu bude v srpnu i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajku, zatím ještě nebylo rozhodnuto, jaká bude. Poslední dvě vlajky navrhl vyvěsit podle svých slov opoziční zastupitel Tomáš Portlík (ODS). Vždy budou viset nad vchodem do budovy magistrátu na Mariánském náměstí a na budově Škodova paláce v Jungmannové ulici.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk