„Ať se to někomu líbí, nebo ne, Trump je naším oficiálně zvoleným prezidentem a voliči Clintonové by konečně tuto skutečnost měli přijmout, aby se Spojené státy mohly posunout kupředu,“ píše Williams s tím, že úsilí některých lidí hledat ruského obětního beránka jen rozšiřuje propast mezi voliči obou prezidentských kandidátů. „V pátek 20. ledna složí Donald Trump prezidentskou přísahu poté, co se mu podařilo legální cestou uspět ve volbách.“
Příznivci Hillary Clintonové by podle Williamse měli přijmout výsledek voleb a přestat stále dokola hovořit o tom, že jejich oblíbenkyně získala v lidovém hlasování více hlasů. „Takhle prostě náš volební systém funguje a jeho neustálé zpochybňování nevrhá dobré světlo na demokraty. Místo obviňování ostatních musí Američané přijmout fakt, že volby skončily a hlasy byly dávno spočítány. Donald Trump zkrátka a dobře vyhrál a bude příštím prezidentem.“
Celý text v angličtině najdete ZDE.
„A aby bylo jasno, neexistují žádné hmatatelné důkazy o tom, že by se ruští hackeři nabourali do hlasovacích strojů. Stejně tak neexistují důkazy o tom, že by byl jediný hlas amerického voliče zfalšován Ruskem. Údajné ovlivňování amerických voleb ruskými hackery se nese jen v rovině spekulací. Ani jedna naše zpravodajská agentura nepotvrdila, že by Rusové přímo ovlivnili volby,“ poukazuje Williams, který byl deníkem The Washington Post označen za „jeden z nejuznávanějších konzervativních hlasů v zemi“.
Hlavním důvodem porážky Clintonové je podle Williamse ztráta hlasů v klíčových státech. „Je nejvyšší čas zastavit příval nezodpovědných spekulací a začít spolupracovat. Zvláštní díl zodpovědnosti by měla přijmout především mainstreamová média, která pokračují ve své kampani proti Trumpovi. Je zřejmé, že slovutní analytici se stále vzpamatovávají z toho, že jejich předpovědi nevyšly. A média nově chrlí příběhy o tom, že mají Rusové na Donalda Trumpa kompromitující materiály osobní i finanční povahy.“
K zodpovědnosti volá Williams také dosluhujícího prezidenta Baracka Obamu, který minulý měsíc nařídil vyhoštění pětatřiceti ruských úředníků jako odvetu za údajné kybernetické útoky Ruska proti Spojeným státům. „Obama přitom svá tvrzení neměl podložená žádnými důkazy. Loni také rozhodl o zrušení sankcí proti Íránu, který je přitom největším světovým sponzorem terorismu a existují jasné důkazy o jeho podvodech a lhaní stran jaderného programu. Obama odchází z Bílého domu s vědomím, že jeho zahraniční politika skončila fiaskem.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro