„V určitých ohledech může být rozsudek překvapivý, ale při bližší analýze je zřejmé, že to příliš překvapivé není. Nejvyšší soud postupoval podle zákonné úpravy,“ řekl k rozsudku ve věci H-Systemu Gerloch.
„Ústavní soud má volnější ruce, kdybychom to řekli trochu neodborně, a ten by mohl korigovat tu striktní zákonnost a doplnit tím lidskoprávním pohledem,“ zmínil dále Gerloch k celé věci. Zástupci družstva Svatopluk se totiž zřejmě proti rozsudku Nejvyššího soudu obrátí na soud Ústavní.
„Klienti v dané kauze mohou za spravedlivé považovat to, že mají nárok na obydlí, ale zase jiní můžou argumentovat, že nedostali vůbec nic a že takový postup je nespravedlivý,“ hovořil pak profesor Gerloch o spravedlnosti. „Právo je založeno na určitých formách, ve kterých jsou založeny právní normy,“ dodal také.
Jako problematické pak v rozsudku o H-Systemu vidí rychlost nutnosti vyklizení nemovitostí. „Vychází se ale z ustálené judikatury těchto lhůt,“ poznamenal profesor Gerloch.
Závěrem se pak vyjádřil i k plagiátům diplomových prací, o nichž se nyní hovoří. A to zejména v souvislosti s rezignací ministryně spravedlnosti Taťány Malé i ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála. Prorektor Univerzity Karlovy Gerloch mimo jiné hovořil o časové náročnosti ověřování diplomových prací.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef