Skopeček ve svém vystoupení uvedl, že politici, kteří se kulatého stolu zúčastnili, jsou přesvědčeni, že je třeba potírat a trestat násilí na ženách. „Jsme ale zároveň přesvědčeni, že k tomu nepotřebujeme ideologický text Istanbulské úmluvy,“ uvedl Skopeček.
Poslanec Patrik Nacher (ANO) k jeho slovům dodal, že je rád, že jde o téma nadstranické. „Sešli jsme se tu jak zástupci opozice, tak i vládní koalice. Co mi ale vadí, je debata, jejíž součástí je nálepkování. Pokud je potřeba novelizovat legislativu, pojďme to udělat i bez Istanbulské úmluvy,“ uvedl Nacher.
„Není pochyb o tom, že násilí je nepřijatelné, ať se týká žen, mužů, dětí nebo seniorů. Abychom šli správnými a účinnými cestami v prevenci proti násilí, které mezi lidmi skutečně narůstá, musíme pochopit jeho kořeny. V druhém desetiletí 21. století to rozhodně není historicky dané soupeření mezi ženami a muži o moc, o kterém hovoří preambule Istanbulské úmluvy,“ řekla poslankyně Nina Nováková (KDU-ČSL).
Skupina poslanců se tématu věnovala již na řadě seminářů, které proběhly na půdě Sněmovny i Senátu PČR. Tyto kulaté stoly budou pokračovat. „My rozhodně nechceme téma uměle zdržovat, jde nám především o debatu,“ ubezpečil Skopeček.
Stejné odmítavé prohlášení zveřejnil Skopeček i na svém facebookovém profilu.
Násilí na ženách je odporné. Je třeba ho potírat. Náš právní řád má dostatek nástrojů, diskutujme klidně o jejich zpřísnění. Jsem připraven hlasovat o zpřísnění trestu za znásilnění. K potírání násilí ale nepotřebujeme ideologický text Istanbulské úmluvy.https://t.co/V4Ef2BsIJS
— Jan Skopeček (@Jan_Skopecek) July 20, 2023
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef