Rusko: Deset dní byl v kriminále. Pedagog šel proti mobilizaci

02.11.2022 9:25 | Zprávy

Írán možná dodá Rusku nový typ dronů, který prý může změnit pravidla hry na frontě. Má jít o drony, které jsou schopné unést pětkrát silnější nálož, než dosud Ruskem využívané drony Šahid-136. A mezitím v Rusku jeden z docentů Petrohradské univerzity poznal, co se mu stane, když se vydá na demonstraci, na které vyjádří nesouhlas s mobilizací. Deset dní si pobyl ve vězení. Ale to nebylo všechno.

Rusko: Deset dní byl v kriminále. Pedagog šel proti mobilizaci
Foto: pixabay.com
Popisek: Zimní palác v Petrohradu

Válka na Ukrajině trvá už více než 250 dní. Podle CNN by teď situací na frontě mohla zamíchat nová dodávka dronů z Íránu. Vedle dronů Šahid-136 se prý Írán chystá Rusku dodat i své nejnovější drony Arash-2. A k tomu také balistické rakety, proti kterým podle ukrajinské armády nemá napadená země dostatek obranných prostředků.  

Zpravodajská služba Ukrajiny v příspěvku na Telegramu uvedla, že bezpilotní letouny „budou dodány přes Kaspické moře do přístavu Astrachaň". Informovala o tom americká zpravodajská stanice CNN.

„Agentura uvedla, že bezpilotní letouny jsou přepravovány v rozebraném stavu a po vstupu na ruské území budou vyzvednuty, přemalovány a opatřeny ruským označením."

Zpravodajská agentura neupřesnila, jak informace o zásilkách získala, a CNN nemůže podrobnosti nezávisle ověřit. CNN však v této souvislosti také připomněla, že už v úterý přinesla zprávu, kde s odvoláním na představitele západní země, která pozorně sleduje íránský zbrojní program, uvádí, že Írán připravuje velkou dodávku bezpilotních letounů a balistických raket do Ruska.

CNN vypočítala, že ukrajinská protivzdušné síly sestřelily od září přes 300 íránských dronů, ale desítky z nich zasáhly civilní i energetické infrastrukturní cíle. Vychází přitom z tvrzení příslušníků íránských ozbrojených sil, které také nelze snadno nezávisle ověřit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Šlo podle vás o jasný komplot Blažka již od počátku?

Aspoň podle toho, na co v tomto článku poukazujete, jestli to je teda pravda, tak o co jiného šlo? A stačí podle vás to, že Blažek rezignoval? Není už toto protizákonné? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Kordova-Marvanova-Ministerstvo-zatajilo-dulezity-dukaz-775472

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pazderková se snažila muže zastavit, ale marně. Fiala to schytal na vlastní debatě

21:21 Pazderková se snažila muže zastavit, ale marně. Fiala to schytal na vlastní debatě

Napjatá atmosféra provázela úterní předvolební debatu v Plzni, kam dorazil premiér a předseda ODS Pe…