Rychetský zmínil, že Československo bylo „dobrá značka“, která mnohde ve světě dosud žije. Stát podle předsedy Ústavního soudu zažil v uplynulých 100 letech rychlé vzestupy a o to bolestnější pády, okamžiky národního i občanského vzepětí, ale také selhání. „Nejednou jsme zavírali oči před křivdami,“ konstatoval Rychetský.
Hovořil také o evropské integraci a měnícím se vztahu obyvatel kontinentu k evropskému projektu. Negativně jej podle Rychetského ovlivnila ekonomická a poté i migrační krize. „Za reálné nebezpečí pro současnou Evropu považuji vzrůst národní a etnické sebezahleděnosti, xenofobie, někdy dokonce i antisemitismu,“ uvedl Rychetský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab