V Brně došlo k dalšímu incidentu mezi Romem a několika Ukrajinci. Tak zněla prvotní informace, kterou ale nedlouho poté korigovala policie s tím, že se jednalo o cizince, ale ne ukrajinské národnosti. K tomuto konfliktu se vyjádřila i uživatelka Twitteru Barbora Mercury. „Tak super, v Brně další pogrom a cigánská férovka na jednoho Ukrajince,“ napsala.
Po čase tento svůj příspěvek smazala a vysvětlila proč.
„Tweet z nočního Cejlu jsem smazala. Informace, které jsem měla v noci z komentářů pod videem přímo z minority, byly potvrzující, že se tam porvali cigáni s Ukrajincem. Díky tomu, jaký lynč v dnešní době na Ukrajince pořádají a místo, kde se to stalo, mi to přišlo dost věrohodné,“ napsala k tomu.
V diskusi pod příspěvkem se totiž dočítala zhruba tolik, že je příšerné, co si ti Ukrajinci dovolují.
Dozvěděla se také, že Romové se zastali jedné dívky.
Ale končící europoslanec Jan Zahradil (ODS) vytáhl post Barbory Mercury na světlo. „Tady známá aktivistka Pravdy a Lásky, paní/slečna ‚Mercury‘, která má blízko k předsedkyni Markétě Pekarové Adamové (TOP 09), publikovala záběr z jakési pouliční rvačky s jasně protiromským textem. Pak celý tweet smazala. Dotaz: Proč to zmizelo? Byl to fake neboli dezinformace? Ano/ne?“ zeptal se končící europoslanec.
Nejde o první střet mezi Romy a Ukrajinci v Brně.
Barbora Mercury se proti Zahradilovým slovům ohradila.
„Ale pane dezinformátore Zahradile, máte nějaký důkaz, že mám blízko k paní Pekarové, mimo jedné fotky, kdy jsem ji náhodou potkala na svatbě? Lžete evidentně záměrně a rád,“ upozornila.
V diskusi se dočkala podpory.
„7 000 zhlédnutí a jen kilčo lajků... Chcete lepší důkaz, že jste debil, který na internetu slouží jen pro pobavení?“ otázal se jeden z diskutujících.
V době prezidentské volby, kdy proti sobě stáli Petr Pavel a Andrej Babiš, Barbora Mercury napsala, že Babiš měl na tiskové konferenci své ženě Monice do ucha pošeptat „hubu drž“, alespoň podle uživatelky Twitteru. Jenže podrobný průzkum záznamu ukázal, že Babiš toto sousloví nepoužil.
Uživatelka Barbora Mercury se přitom na Twitteru staví do role „lovkyně“ dezinformátorů a její denní náplní je upozorňování na chování konspirátorů, „dezinformátorů“ apod. Vždy doplněno s příslušným posměškem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Miloš Polák