Při rozsáhlém sedmihodinovém středečním zásahu v Saint-Denis, který doprovázela intenzivní střelba a výbuchy, zahynula také sebevražedná atentátnice, kterou podle policie byla Abaaoudova sestřenice Hasna Aitboulahcenová.
Abaaoud patřil k nejvýznamnějším náborářům IS
Úřady se nejdříve domnívaly, že Belgičan marockého původu Abaaoud pobývá v Sýrii. Na základě odposlechů, výslechů a práce tajných služeb ale vyšetřovatelé dospěli k závěru, že se ukrývá v Saint-Denis.
Abaaoud patřil v Belgii k nejvýznamnějším náborářům radikálního hnutí Islámský stát. Před dvěma roky rekrutoval i svého třináctiletého bratra Júnise, jehož média označovala za nejmladšího džihádistu světa a který byl podle některých zdrojů zabit. Letos v létě Abaaouda belgický soud v nepřítomnosti odsoudil za verbování radikálů pro IS ke 20 rokům vězení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk