Sociální demokracie byla vždy korouhvička, řekl rudý poslanec. Rozpitval před lidmi českou levici i Babiše

23.04.2014 8:34 | Zprávy

REPORTÁŽ Poslanec a krajský a plzeňský zastupitel Jiří Valenta (KSČM) objíždí regiony, aby informoval nejen své voliče, ale všechny zájemce, o svých, především poslaneckých, aktivitách. Při těchto „spanilých jízdách“ se zastavil rovněž v šumavské Sušici, kde se setkal se zhruba necelou třicítkou především starších občanů. A diskuse tu byla jako již tradičně na Valentových setkáních bohatá.

Sociální demokracie byla vždy korouhvička, řekl rudý poslanec. Rozpitval před lidmi českou levici i Babiše
Foto: Michal Drabík
Popisek: Jiří Valenta

Na začátku však poslanec za KSČM dopodrobna informoval o své činnosti v Poslanecké sněmovně, jednotlivých výborech a podvýborech. Uvedl, že strana trochu předpokládala, že se bude podílet na koalici, ale vyjednávání dalo jiný směr. „Nejsme stranou starých lidí,“ prohlásil na úvod a pochvaloval si také vzdělanostní složení komunistického poslaneckého klubu. „Nezapomínejte, že jsme v Unii, a tak ze Štrasburku dostáváme smlouvy jen na vědomí, protože unijní právo je nám nadřazené.“

Vrátil se pak ke KSČM, o které prohlásil, že doby, kdy byli jako komunisté nechtění, jsou již naštěstí pryč. A to jak ve sněmovně, tak mezi lidem. „Předhazovali nám stále stejná témata - politické procesy, měnovou reformu, ale lidi dnes hlavně zajímá nezaměstnanost a vše, co je aktuálně pálí. ODS tady ve společnosti kralovala - a kde je dnes… Máme druhý nejlepší volební výsledek od roku 1990 a myslím, že příště to bude ještě lepší.“ Vybídl rovněž zájemce o osobní setkání, aby jej neváhali navštívit v jeho poslanecké kanceláři v budově městského a krajského výboru KSČM v Plzni, kde, jak doslova řekl, „zdědil“ místo po bývalé poslankyni Ivaně Levé. Má i její asistentku, takže žádné novoty se podle něj „nekonají“ a využívá tak zkušeností profesionála.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…