„Tak ja vám povím něco o té veřejnoprávní televizi,když už ji pan prezident tak proslavil. Řeknu vám, v čem je problém. Nemůžou za to redaktoři, i když mají Kalouska doopravdy rádi. Problém spočívá zejména ve dvou věcech – v zákonu a ve zvykovém právu,“ řekl v úvodu svého videa, které zveřejnil na svém facebooku.
Nejprvé začal u zmiňovaného zákona, který je podle Komárka ve světě naprosto ojedinělý a neumožňuje prý jakékoliv efektivní kontrolování hospodaření České televize. Dále dodal, že k tomu nemá kompetence ani Rada České televize, ani Nejvyšší kontrolní úřad, ani poslanci. „Dává prakticky neomezenou moc generálnímu řediteli. I miliardáři mají nad sebou v podnicích jakousi správní radu či představenstvo, ale zdejší generální ředitel nad sebou nic takové nemá a je jediným statutárním orgánem České televize,“ zdůraznil.
Díky tomu je podle Komárkových slov Rada ČT značně omezena. Ve svých pravomocích. Nemá právní subjektivitu a je placena z prostředků ČT. „I kdyby byli všichni radní naprosto neúplatní, hodní a chytří, má generální ředitel, pokud je schopný a podnikavý, neomezenou moc touto Radou manipulovat,“ uvedl.
- VIDEO ZDE
Jako druhý problém pak uvedl zvykové právo, které prý dává redaktorům, vítězům někdejší stávky, obrovské sebevědomí, neuvěřitelnou sebelásku a naprosté přeceňování vlastních sil. „Oni si myslí, že jsou mírou všech věcí a když napíšou nějakou petici, nebo si lehnou na matrace, tak změní svět. Jsou přesvědčení, že jediné a správné je jejich vidění světa,“ řekl a dodal, že proti nim těžko může jít i schopný a podnikavý generální ředitel. Z toho všeho tak podle komentátora vzniká něco, co je nepřirozené, nemoderní a hloupé. „Nelze z toho vinit ani generálního ředitele, ani ty redaktory. Když je někomu povoleno mít neomezené sebevědomí, většinou si ho vezme, stejně jako když je povoleno brát si z prostředků, které mu nepatří,“ sdělil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab