Šlachtovým bezesporu nejdůležitějším případem byl červnový zásah na Úřadu vlády v roce 2013. Již o dva roky dříve se snažil rozkrýt, kdo médiím vyzradil infromace týkající se utajovaného svědka v arrmádní koupční zakázce na obrněnce. Stopy vedly k náměstkovi Vrchního státního zastupitelství v Praze Liboru Grygárkovi. Šlachta indicie získal díky odposlechům.
Grygárek podle Šlachty plnil roli "hlídacího psa pro spoustu vlivných lidí v Česku. Šlachta tak pátral dál a díky odposlechům se dostal až k nejbližší spolupracovnici tehdejšího premiéra Petra Nečase Janě Nagyové, dnes Nečasové. S ní se měli stýkat různí lobbisté a snažit se ovlivňovat chod státu ve svůj prospěch. Za to měla dostávat drahé dárky. Nečasová také měla úkolovat špičky Vojenského zpravodajství, aby sledovaly tehdejší ženu Petra Nečase.
„Říkali nám, že neexistuje šance, jak by se tam někdy někdo s něčím dostal. Tak jedině prý James Bond po laně. No a vidíte, James Bond tam nebyl, ale my ano,“ popisuje detektiv, jak do jedné z budov složitě instalovali odposlechy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef