Václav Klaus udeřil z velké akce. Odnesla to Greta Thunbergová a další

12.02.2022 7:06 | Zprávy

Ekologičtí aktivisté i mnozí politici říkají, že musíme přijmout Zelený úděl, abychom zachránili budoucnost této planety. Druhý český prezident Václav Klaus má však za to, že musíme zachránit přítomnost, musíme zachránit naši svobodu, která je stále více svazována Green Dealem, covidismem a dalšími pouty.

Václav Klaus udeřil z velké akce. Odnesla to Greta Thunbergová a další
Foto: Repro ČT
Popisek: Bývalý prezident ČR, Václav Klaus

V projevu na konferenci Vídeňský kongres Václav Klaus konstatoval, že zásadním úkolem dneška není zachránit planetu pro budoucí generace, ale zachránit svobodu. A to nejen pro budoucí generace, ale už pro dnešní časy. Zachraňme přítomnost, hřímal Klaus v projevu, který české veřejnosti předložila MF Dnes.

„Ve vší pokoře bychom měli přijmout, že se Západ právě teď nachází v hluboké civilizační krizi a že by naším úkolem mělo být chránit svět (a budoucnost) před touto krizí. Více mne proto trápí dnešek než budoucnost. Neměli bychom od našich dnešních problémů utíkat do budoucnosti. Tím zrazujeme jak generace budoucí, tak nás samotné,“ upozornil Klaus.

Svět se místo toho věnuje záchraně planety pro příští generace a to je podle Klause problém, protože když lidé jako Greta Thunbergová říkají, že musíme zachránit planetu pro budoucí generace, už neříkají, jestli hledí 2 roky dopředu, 20 let dopředu, 200 let dopředu nebo 2000 let dopředu? Určení časového horizontu by podle Klause bylo dost zásadní a zároveň to ukazuje nesmyslnost těchto úvah Grety Thunbergové a dalších aktivistů.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…