Prapodivná doba, která nepřeje zdravému rozumu! „Je mi za ním smutno,“ předesílá plukovník ve výslužbě Pavel Skácel. „Doba přeje dravému malthusiánství spojenému s obrovskými kšefty,“ dodává. Podle Skácela se také ukazuje, že doba pohodlí a nadbytku je nevhodná k narození kvalitních osobností, které by byly schopny rozumně řídit, vládnout lidem a zároveň chránit planetu. „Chránit svět, který nám byl pouze svěřen do užívání. A ne k postupnému drancování a ničení. Dnešní ‚řiditelé‘ zeměkoule mi přijdou, že mají heslo: ‚Po nás potopa.‘ Naše ‚státořiditele‘ nevyjímaje,“ varuje.
Jedna z posledních reakcí?
A proč se rozhodl říct opět veřejně svůj názor? „Už se opakuji a asi je toto moje z posledních reakcí na otázky dne. Hrozba války a použití zbraní. Je stále více zřejmá. Lidi si na ni už tak zvykli, že ani nereagují na pomatené výzvy k užití jaderných zbraní. V nepřeberných množstvích článků je použití síly běžný a dostupný prostředek urovnání sporů mezi státy. Jako by se jednalo o nějakou válku pouličních gangů. Bez ohledu na ničivost prostředků, co jsou k dispozici. Bez ohledu na odhodlání a síly těch, co jsou schopni je na svoji obranu užít,“ říká válečný veterán, který už nedokáže mlčky přihlížet.
„Přijde mi, že zcela zvrhlé obsahy některých filmů (nejznámější hollywoodská produkce) postupně připravily nynější generace na užití násilí a války, jako na něco zcela přijatelného. A propos, být dnes nacistou, fašistou není vůbec obtížné. Potřebné podrobné dokumentační materiály ke studiu, najde denně na obrazovce našich i zahraničních televizí. Hitler by se divil, jakou má dnes sledovanost a popularitu. Ptám se proč asi,“ uvedl Skácel.
Šťastná poválečná generace? Platilo před pár lety…
Plukovník ve výslužbě dlouhodobě pracoval v péči o válečné veterány. Je s nimi v kontaktu i v současné době. Při setkáních s nimi opakovaně dostával otázku na svůj rok narození. „Ty jsi se narodil po válce? Jsi ze šťastné generace. Na jakékoliv moje námitky byla stejná – jednovětná odpověď: Nezažili jste válku. Před pár lety měli pravdu. Ať je to jakkoliv skryté, to v čem dnes žijeme, válku připomíná. Tu biologickou. Není mi totiž dost jasné, jak se virus dostal i do amazonského pralesa. K pralesním indiánům. Tak svižně,“ komentuje.
Plukovník počítá dopady „na naši kotlinu.“ Naše třeskutá skutečnost připomíná postupné utahování šroubků. Nejprve roušky, pak omezování pohybu, zavírání škol, hospod, sportovních utkání a sportování vůbec, pak vakcinování. „Kšeft kšeftů. My tě naučíme poslouchat ‚milánku ovčane‘! Ať chceš, nebo nechceš. Zajímalo by mne, jestli je to výpotek z hlav našich politiků. Nebo jim někdo (třeba naše milovaná EU) dodává předtištěné noty a rozumy,“ ptá se Skácel. „Pan Luhový říká, že máme velmi nedovzdělané trenéry fotbalu. Výsledkem je hra národního týmu. A já mu věřím. Co by řekl o nedovzdělanosti našich nastupujících politiků? Jejich sebevědomí dotýká se hvězd. S Ruskem budeme mluvit z pozice síly. To je ‚silné téma‘ nebo ‚kafe‘,“ dodává.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá