Vondra: Gender Jiřiny Šiklové byl žitý, lidský, přirozený a praktický, dokonce bych řekl mateřský

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

06.06.2021 20:43 | Zprávy

Europoslanec za ODS Alexandr Vondra na svém facebookovém profilu vzpomněl na zesnulou socioložku Jiřinu Šiklovou. „Bude tu hodně chybět,“ napsal v den rozloučení se Šiklovou Vondra. A vyjmenoval důvody.

Vondra: Gender Jiřiny Šiklové byl žitý, lidský, přirozený a praktický, dokonce bych řekl mateřský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

„Dneska jsme se u sv. Salvátora loučili s Jiřinou Šiklovou. Bude tu hodně chybět. Hned ze tří důvodů. Bude chybět její kuráž, odvaha. V disentu měla na starosti práci nejnebezpečnější. Organizovala pašování. Textů, dopisů, knih, tiskařské techniky, peněz. Ve spolupráci s cizími diplomaty. Měla šarm, kterému nešlo odolat. I ten slavný Jakešův projev v Červeném Hrádku, který zasadil českému bolševikovi smrtelnou ránu, jsem posílal do Svobodné Evropy ‚kanálem‘, který vybudovala Jiřina,“ poznamenal Vondra.

„Bude tu chybět její pomoc druhým. Ona ji žila a praktikovala bezvýhradně. Ne jako quid pro quo, něco za něco, ale jako službu bližním, službu lidem i národu. Dělala to před revolucí i po ní. Nic v tom nezměnila. Když mě v politice mučili, ona volala jako první: drž se, nic si z toho nedělej, já ti věřím. Když mi umírala máma a hledal jsem pomoc v domácím hospici, byla to zase ona, kdo zavolal. Sama od sebe. Prý někde slyšela, že se trápím. Poradila skvěle jako vždycky,“ dodal. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Je pravda, že se nebráníte spojení s komunisty?

Nebo co jiného je podle vás Stačilo? A máte vůbec jako strana nějakou filozofii? Na mě působíte spíš tak, že se spojíte s každým, jen abyste se dostali ke korýtkům.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uvalujeme clo na tlumočení do angličtiny.“ Eben se na Českém lvu navezl do Trumpa

22:22 „Uvalujeme clo na tlumočení do angličtiny.“ Eben se na Českém lvu navezl do Trumpa

Ani letošní 32. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie se neobešel bez politických …