Vondráček navrhne poslancům uctít památku Gotta potleskem

12.10.2019 15:16 | Zprávy

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) navrhne poslancům, aby uctili památku zemřelého zpěváka Karla Gotta minutou potlesku. Vondráček to dnes uvedl na svém twitteru. Stát by se tak mělo na nejbližší poslanecké schůzi, která začne příští týden v úterý.

Vondráček navrhne poslancům uctít památku Gotta potleskem
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny

Vondráček se zúčastnil dnešní mše, která se konala ve svatovítské katedrále. Předseda Sněmovny uvedl, že mu je nesmírnou ctí poklonit se památce výjimečného umělce a výjimečného člověka. „Děkuji paní Ivaně Gottové za pozvání, jehož si obzvlášť cením. Nemohl jsem odmítnout, Karla Gotta jsem měl moc rád,“ uvedl.

Dodal, že ve Sněmovně při nejbližším jednání navrhne „nikoli minutu ticha za Karla Gotta, ale minutu potlesku, který jej doprovázel celým životem“.

Podle místopředsedy vlády a předsedy ČSSD Jana Hamáčka byly zádušní mše a rozloučení s Gottem dojemné a důstojné a atmosféra v katedrále byla plná lásky, přátelství a respektu. „Někdy se zdá, že je česká společnost nenapravitelně rozdělená, ale pokud nás spojují písničky a obdiv ke skvělému zpěvákovi, není to s námi tak špatné,“ napsal na twitteru.

Někdejší ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) označil na twitteru zádušní mši za důstojné poděkování za dar umělcova života.

Specialista na dějiny českých zemí 20. století a církevní dějiny Jaroslav Šebek považuje oficiální rozloučení s Gottem ve svatovítské katedrále za velice důstojné. „Myslím, že se velice dobře doplňovalo se spontánním loučením v pátek na Žofíně,“ dodal na twitteru.

Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Díky nám padaly vlády.“ Financování USAID šlo i novinářům. Linka až do Česka

14:50 „Díky nám padaly vlády.“ Financování USAID šlo i novinářům. Linka až do Česka

Mezi projekty, které sponzorovala agentura USAID, je i OCCRP, tedy sdružení novinářů v několika desí…