Koalice SPOLU rozjela novou kampaň v níž už v podstatě nepokrytě tvrdí, že Andrej Babiš během své vlády napomohl Putinovi vytvořit energetickou závislost Česka na ruském plynu, nemluvě o tom, že prý příliš dlouho udržoval společnost Rosatom v tendru na Dukovany. Co říkáte na to, že se SPOLu snaží vyhrát komunální a senátní volby přes vládní zahraniční politiku?
Vládnoucí garnitura v čele s ukrajinsko-eurounijním premiérem Petrem Fialou se snaží na Babiše shodit svůj neoddiskutovatelný podíl na tom, že občané České republiky jsou a ještě více budou bezprecedentně okrádáni skrze ceny energií. V tomto případě tedy plynu. Co se týká taktiky jít do komunálních voleb s hlavním tématem týkajícím se zahraniční politiky, jakkoliv je v tomto případě úzce spjata s politikou a ekonomikou domácí, tak podle mě nejde o úplně ideální nápad. Navíc nekonečný příběh antibabiš je už řádně ze všech stran omletý, a mám za to, že běžným lidem to už leze krkem. Bohužel, bohudík Fialovi PR propagandisté nejsou zřejmě úplně nejostřejšími tužkami v penálu. Slovy jejich řeporyjského prasopejska.
A za druhé, je oprávněné kritizovat Babiše za to, že neměl křišťálovou kouli?
To není. Jak se říká: po bitvě je každý generál. Navíc likvidační energetickou a tedy ekonomickou a následně sociální politiku proti vlastním občanům vedou právě současné vlády drtivé většiny takzvaných západních států. Jejich představitelé si hrají na poslední spravedlivé a řádně režimně uvědomělé a vedou „hrdinnou“ sankční, rétorickou a ukrajinský konflikt eskalující hybridní válku proti Rusku. A ta se následně obrací proti nám všem a my za jejich eskapády budeme platit. Doslova.
Zdeněk Svěrák se v rámci blížících se prezidentských voleb postavil na stranu generála Petra Pavla. Natočil s ním i kampaňový klip. „Ano, jako jsem podporoval pana Drahoše a jako jsem podporoval pana Schwarzenberga, tak teď budu podporovat generála Pavla,“ uvedl Svěrák. V Pavlově členství v KSČ před rokem 1989 pak nevidí zásadní problém. „Svou prací dokázal, že to byla mladická nerozvážnost,“ uvedl herec. Co vy na to?
Předně si rýpnu. Když se podíváme, jak výše zmínění dopadli, aby to nebyl od pana Svěráka tak trochu polibek smrti. Jinak je až fascinující, jak uvědomělí občané typu pana Svěráka jsou schopni Orwellova doublethinku, kdy u jedněch je jejich příslušenství v KSČ celoživotní skvrnou a nepřekročitelným Rubikonem, zatímco u jiných – jejich „souvěrců“ – jde jen o „mladickou nerozvážnost“. Sic pan generál sám přiznal, že byl kariérním komunistou. Aby mohl postupovat v armádní hierarchii výš, tak zkrátka „musel“ podepsat. No a úderem zorchestrovaného předání moci v listopadu 1989 se z kariérního komunisty stal kariérní demokrat, který to po převlečení uniformy a změně stran dotáhl až do čela armády druhé strany. Tohle pro mě není mladická nerozvážnost, ale oportunismus jak Kilimandžáro.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Karel Šebesta