Rohlík podle serveru HlídacíPes.org bere víc než samotný ministr Dan Ťok, který má přibližně 125 tisíc korun. Ondřej Rohlík si ve svém pětiměsíčním kontraktu přijde na 900 tisíc, tedy 180 tisíc měsíčně, což je suma, která se téměř rovná platu prezidenta. Také v porovnání s ostatními platy pro poradce na Úřadu vlády je částka vysoce neúměrná.
Čtyřicetiletý softwarový inženýr Ondřej Rohlík pracuje pro ministerstvo již dva roky, už tehdy jako zaměstnanec dostával za svoji práci plat ve výši 60 tisíc, po roce svůj post opustil a začal pracovat na externí smlouvu a jeho plat se ztrojnásobil.
„Mohu Vám s čistým svědomím sdělit, že všechny procesy a aktivity ministerstva dopravy týkající se kosmických aktivit, kterých jsem se dosud účastnil, byly zcela transparentní a že činnost ministerstva dopravy v této oblasti je příkladná,” uvedl kosmický poradce Ondřej Rohlík.
Opačného názoru je předseda poslaneckého klubu Úsvit Marek Černoch, kterému se zdá jeho plat neúměrný a funkce téměř zbytečná. „Předpokládám, že za takovou sumu musí Česká republika plánovat první let do vesmíru! Chtěl bych vyzvat pana ministra Ťoka, aby doložil, za co svému poradci pro "kosmonautiku" vyplácí částku 180tisíc měsíčně! Ministerský poradce totiž inkasuje měsíčně sumu rovnající se platu našeho prezidenta! Pane ministře, jak si obhájíte fakt, že Váš poradce bere plat ve výši 20 průměrných důchodů v České republice? Osobně si myslím, že byste měl raději zapracovat na dálnicích a ne plánovat dobývaní vesmíru Rohlíkem,” říká na svém facebookovém profilu Černoch.
Podle serveru HlidaciPes.org se situací nesouhlasí ani sám ministr dopravy Daniel Ťok. „Jsem s touto situací nespokojený,” reagoval zástupce ANO.
„ČR nedisponuje větším počtem expertů, kteří mají zahraniční zkušenosti se spoluprací s Evropskou kosmickou agenturou (ESA), jsou jazykově dostatečně vybaveni a mají příslušné vzdělání v této oblasti," uvedl Rohlík.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Barbora Richterová