V některých zemích se už lék ivermektin oficiálně používá pro léčbu covidu. V Česku zatím schválen nebyl a Češi ho shání ilegálně. Volají například veterinářům a prosí o odčervovací léky pro koně, které ivermektin obsahují.
V nemocnici u sv. Anny v Brně ale tento lék zkouší i lékaři, kteří na pacienty odborně dohlíží a ministr vnitra Jan Hamáček tlačí na ministra zdravotnictví Jana Blatného, aby umožnil ivermektin používat i v jiných nemocnicích. Navzdory tomu, že neexistuje dost dat z klinických studií, které by řekly o dopadech využívání tohoto léku více.
„Chápu, že nemá splněny všechny náležitosti, ale pokud se ukazuje, že může pomoci v léčení covidu-19, a ukazuje se, že nepřináší zásadní komplikace, mělo by se zajistit, jak jej učinit dostupným,“ vyjádřil svůj názor Hamáček.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp