Zrušte to, zavřete to! Na Českém rozhlase proběhl komentář, který Brusel zajisté neschválil

03.01.2017 7:04 | Zprávy

Komentátor Ivan Hoffman ve svých slovech pro Rozhlas.cz uvedl, že Brusel potřebuje restart. "Všechny bych tam poslal domů a začal znovu," řekl s tím, že je to stejné, jako když se vám zaviruje počítač a dostanete radu, že jej máte vypnout a zapntou.

Zrušte to, zavřete to! Na Českém rozhlase proběhl komentář, který Brusel zajisté neschválil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

„Ve vzduchu teď visí otázka, jestli EU slouží členským státům, nebo nad námi jen vykonává dozor. Jestli Evropané Bruselu za něco podstatného vděčí, nebo na nás pouze parazituje," poznamenal v souvislosti s odchodem Velké Británie z Unie. "Evropská unie je jenom jednou z možností, jak uspořádat vztahy v Evropě," podotkl. 

Bruselští úředníci jsou podle Hoffmana mistry v mlžení, kteří kdyby zítra nepřišli do práce, nevšimneme si toho. Dodal také, že lidé v Bruselu by měli pracovat zadarmo, neboť tam jsou vysláni proto, že něco umějí. "Neměli by na nás parazitovat," řekl. Jeho dcera, která tam pracovala, prý potkala řadu parazitů. 

Hoffman se vyjádřil také k německým volbám do Spolkového sněmu, které se uskuteční na podzim. Podle jeho slov si Němci znovu zvolí kancléřku Angelu Merkelovou, a to jako menší zlo. „Já přitom ale nevím, co na ní vidí. Přijde mi bezcitná, chladná, strohá. U nás by se asi vůbec neprosadila. Němci v ní asi spatřují politické vůdcovské kvality, které já nevidím,“ řekl Hoffman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Je pravda, že se nebráníte spojení s komunisty?

Nebo co jiného je podle vás Stačilo? A máte vůbec jako strana nějakou filozofii? Na mě působíte spíš tak, že se spojíte s každým, jen abyste se dostali ke korýtkům.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uvalujeme clo na tlumočení do angličtiny.“ Eben se na Českém lvu navezl do Trumpa

22:22 „Uvalujeme clo na tlumočení do angličtiny.“ Eben se na Českém lvu navezl do Trumpa

Ani letošní 32. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie se neobešel bez politických …