Alena Vitásková: Kdo nás to vlastně soudí? Soudce Baxa, soudce Elischer…

27.01.2019 16:34 | Zprávy

Soudci, mající zisk ze solárních elektráren? Nebo soudci bydlící v bytech, určených pro sociálně potřebné s dotovaným nájemným, či soudci, pracující na zakázku? Soudce Baxa, soudce Elischer a další, kdo nás to vlastně soudí?

Alena Vitásková: Kdo nás to vlastně soudí? Soudce Baxa, soudce Elischer…
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Alena Vitásková, exšéfka Energetického regulačního úřadu

Rozhořela se bitva mezi spravedlivými. Ne těmi, kteří káží vodu a pijí víno, ale těmi, kteří před soudem vám zničí život. Soudci se přiznávají, jak to vlastně s naší justicí je. Opravdu se dá „objednat“ trestní stíhání, jak nám sdělil premiér Babiš? Tak proč nereflektuje na výzvu „Hlas volajících po spravedlnosti a právu“, proč nechává nevinným občanům a jejich rodinám ničit život?

Bývalý předseda Nejvyššího správního soudu - soudce Baxa se přiznal, že se dá kupčit s rozsudky? To je závažné potvrzení situace v justici právě od bývalého soudce. Potvrdil to, co si velká část veřejnosti myslí. Jak si můžeme být jisti, že v jiném nátlaku soudce neodolal? Je soudce Baxa opravdu tak morálně čistý?

Soudce Baxa by se měl vyjádřit ke své fotovoltaické elektrárně. Jak k ní přišel, kolik pobírá na dotacích. Kdo mu ji dodal, za kolik a jak soudce vůbec k takové informaci o solárních elektrárnách přišel. Jak dopadlo šetření, když jeho elektrárna spadla do těch podezřelých, které švindlují s výrobou?

Ano, vraťme se o několik let zpět. Útoky na Alenu Vitáskovou, v té době předsedkyni ERÚ byly nebývale agresivní. O dehonestaci ERÚ a její, nejen profesní, likvidaci se snažili mnozí. Vitásková upozornila na tunelování veřejných financí právě v oblasti energetiky a zasloužila se o zastavení části podpor a tím zmírnění finančního dopadu v řádech miliard korun na občany a státní rozpočet. Jenže, „někomu“ ty lehce nabyté peníze asi chybí…

Jeden z podnětů na podivnosti kolem fotovolatických elektráren podávali i samotní nespokojení občané.

Tak bojují za svá práva občané, kteří nezákonným způsobem přišli o vše. Seriál o nevymahatelnosti práva a spravedlnosti bude pokračovat v dalších příspěvcích poškozených občanů

Tak se stalo, že při jedné z prověrek spadla mezi podezřelé i elektrárna pana soudce Baxy. Pracovníci ERÚ, kteří se prověrkou zabývali, zůstali zmateni a silně překvapeni, když se mezi kontrolovanými elektrárnámi objevila známá jména. Informaci přišli sdělit s dotazem, zda postoupit tuto elektrárnu také SEI (Státní energetické inspekci) jako všechny ostatní. ERÚ v té době neměl kompetence na kontrolu těchto elektráren. Tyto kontroly byly v kompetenci pouze SEI.

Tak elektrárna pana soudce Baxy putovala s ostatními na SEI ke kontrole, zda také švindloval a jeho elektrárna vyráběla více, než bylo technicky možné.

Vzhledem k podivným okolnostem i v jiných případech Institut AV požádal NSZ, zda jsou k dispozici informace, kdo ze státních zástupců a soudců vlastní solární elektrárnu, či má podíl na výnosech z těchto dotovaných cen, a zda tito lidé nejsou ve střetu zájmu, když pak obžalovávají, nebo soudí jiné kauzy v této oblasti. Odpověď byla tak, jak jsme očekávali. NSZ nemá tyto informace a státní zástupci a soudci nejsou ve střetu zájmu.

Institut AV zakládá registr státních zástupců a soudců, kteří vlastní, spoluvlastní, či jinak přijímají finanční prostředky ze solárních elektráren pořízených v období podivného solárního boomu. Zakládáme registr podivných rozhodnutí soudců a státních zástupců, jejich provázání na byznys, neřešení trestní činnosti atd.

Občané, pište, my zveřejníme! Zahájili jsme tímto blog informací poškozených občanů OČTŘ. Požadujeme „Vymahatelnost spravedlnosti a práva pro všechny občany“.

Ing. Alena Vitásková
předsedkyně IAV

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Vánoce, vánoce přicházejí

15:16 Jiří Weigl: Vánoce, vánoce přicházejí

Už jsou znovu tady – nejkrásnější svátky v roce, křesťanům radostně sdělující Spasitelovo narození a…