Podle něj totiž V. Klaus spolu s exkancléřem J. Weiglem stojí vedle (našich) komunistů v ukrajinském konfliktu na straně Ruska jako proruská skála, kteří „tovaryšča“ Putina chápou a rozumí mu. To je docela příhodné vyhodnocení a myslím, že na tom není co měnit. Má to však jeden háček, či spíše hák. Pan Bartoň, aby zdůraznil závažnost Klausova pochybení neopomněl oběma, tedy Klausovi a Weiglovi doporučit, že když tak hájí postup Ruska, nechť se tam odstěhují. No, je to stejná blbost jako kdybychom všem, kteří souhlasí a podporují politiku USA doporučili, aby se tam odstěhovali, že? (I když by to bylo jistě prospěšné, protože by to hodně pročistilo politickou scénu tzv. zrno od plev!). Ve svém stanovisku pan Bartoň rovněž neopomněl veřejnosti připomenout, kdo je V.V. Putin. Domnívá se zřejmě, že občané osobnost prezidenta Putina neznají, nebo když ano, tak málo. Proto usoudil, v rámci kritiky postoje Klause a Weigla, že je potřeba osobu ruského prezidenta Putina veřejnosti více „identifikovat“, což učinil tímto:
„Podle Wikipedie Vladimir Putin roku 1975 dostudoval práva na Leningradské státní univerzitě. V průběhu studia na vysoké škole se stal členem KGB a Komunistické strany Sovětského svazu, jejichž členem zůstal až do rozpadu Sovětského svazu roku 1991. V letech 1985–1990 působil jako sovětský špion na území NDR v Berlíně, zabýval se zde zřejmě především zjišťováním podezřelých osob, u kterých hrozilo nebezpečí útěku do západní části Berlína, a vyhodnocováním situací kdy nechat podezřelé osoby uniknout, aby mohli být zlikvidovány na útěku, a kdy hrozí bezprostřední únik většího množství osob, například tunelem. Po zhroucení východoněmeckého režimu se Putin vrátil do SSSR a ve službách KGB dále působil na oddělení mezinárodních vztahů na Leningradské státní univerzitě," připomíná Bartoň v článku.
Podle jeho slov tento kádrový posudek Vladimira Putina je zřetelným východiskem jeho nynějších velmocenských ambicí. Aby toho nebylo málo, pan Bartoň (osobně neznám jeho fyziognomické data, což je možná škoda) si neopomněl také rýpnout do jeho Putinovy drobnější postavy a při tom se otřel o “jeho” věrného tovaryšča Medvěděva s ironockou poznámkou, jestli snad netrpí napoleonským komplexem.
Pokud si čtenář položí otázku, co to más poslečného s Ukrajinou, ptá se správně a doplním, že stejně se ptám i já. Jenže tak už to bývá, že když chce někdo někoho napadat, urážet či zpochybňovat , vždycky se uchýlí k nějakým irelevantním a podpásovým argumentům a příkladům v naději, že “jeho pohled a názor na osobu bude vice či lépe oceněn”. Může být, otázka je, jakým znaménkem, zda + nebo - !

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz