Proto mohu ještě rozumně uvažovat. Kam povedou tak zvané sankce proti Rusku? Nebudu zde dávat otázku, proč stejná opatření nebyla uplatňována také proti USA. O tom raději nemluvit. Věc má ale jiný aspekt. Čechy bývaly bohatá země. Především na nerostné bohatství - zlato, stříbro, uran, železná ruda, kvalitní koksovatelné uhlí ... Potom nás okolní země vyrabovaly. Dnes nemáme nic, a všechno musíme dovážet. Nejsou tedy sankce proti Rusku kontraproduktivní a krátkozraké? Již v devadesátých letech minulého století vědci prohlašovali, že světové zásoby ropy jsou na 40 let, a plynu na 50 let. Nějak jim to nevyšlo. Zřejmě chyba v desetinné čárce, nebo vypočítali na logaritmickém pravítku, že jedna a jedna rovná se jedna celá devadesát devět. Můj názor je ten, že pokud skutečně chceme Rusko oslabit, musíme myslet dlouhodobě, a ne jen na to, co bude zítra. Proto by celý svět měl naopak z Ruska odebírat co nejvíce surovin. Ani jejich zásoby nejsou nevyčerpatelné. Až nebudou mít nic, z čeho by asi financovali další výboje?
Miroslav Josef Bezecný
emeritní místopředseda Ústřední revizní komise
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV