Oldřich Fischer: Finanční segregace?

27.04.2021 21:37 | Komentář

Podíváme-li se na nabídky nových bytů od všech developerů, tak v jejich seznamech uvidíme, že parkovací stání pro nové byty jsou jen pro ty větší. Tak od šesti milionů výš. To developerům potichu schválil pražský magistrát.

Oldřich Fischer: Finanční segregace?
Foto: Archiv PL
Popisek: Praha - ilustrační foto

Neslyšel jsem, že by se jediný zástupce jediné politické strany proti tomu ozval. Tedy každý občan Prahy, nedisponující alespoň šesti a víc miliony, je diskvalifikován na lůzu nebo náleží mezi bezprávné pazdráty. Chuj s nimi, ještě parkovací stání pro ně. Ať parkují třeba ve větvích stromů. Svoloč jedna. Proslýchá se, že magistrátní úředníci dostanou za každý nově postavený byt - milion. Parkovací stání má asi 16 m2. Dvě parkovací stání, na plochu, dají dohromady snad plochu garsonky. Za parkovací stání milion není? Za garsonku je? Co se stane s obdrženým milionem? Úplně nějak zmizí? Nedostanou po tomto schválení jednotliví zastupitelé jakési navýšení svých gáží? Bude na internetu srozumitelně pro občany vyčísleno, co se s těmi miliony stane? Stalo?

Developeři myšlením zůstali na úrovni před třiceti lety. Parkovací stání jsou vhodná snad pro spartaky. Nová auta jsou vesměs mnohem širší. Do jednotlivých kójí se sotva zasunou. Na centimetry. Asi při širších stáních by developer zkrachoval? Má-li auto zahrádku a na něm kufry, tak se leckdy třou o strop garáží. Je to z hlediska případného požáru a vůbec cirkulace dýchatelného vzduchu přípustné? Kompetentní orgány asi nikdy v takových garážích nebyly? Čím se vlastně, probůh, zabývají? Kromě svých výplat?

O šíři prvorepublikových ulic si současná zástavba může nechat jen zdát. Trochu širší je jen ulice, vedoucí okolo sídliště. Vnitřek sídliště má v podstatě jen jednosměrky. V problémech jsou, od postavení domů, v podstatě všichni. Popeláři, širší sanity, stěhováci, zásobovací auta atd. V zimě není kam odklidit sníh. Když praskne voda nebo se pokládá nový kabel, tak aby odstěhovali tak dvacet aut. Přístup k jednotlivým snad i věžákům je leckdy jen ze dvou, někdy jen z jedné strany. Jak to v případě požáru chtějí hasit?

To na pražském magistrátu není jediný úředník, kterému by rozvoj a řízení města měly co říct? Zastupitelé se nejdřív strhají rok před volbami - sebezviditelňováním. Snad půl nebo rok se hádají, kdo bude s kým klubovým kámošem. Za to další prachy. Pak je třeba roční bitva o tom, kdo bude ve které (nebo kterých) správní radě. Za to další prachy. Na starost o potřeby města jim nezbude vůbec žádný čas. Ještě zaplať bůh, že nedělají předzahrádky v tunelech. Jako na nábřeží. Zatím. Neznám v současnosti jméno jediného zastupitele, kterému bych dal hlas.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Legislativní nedbalost

15:57 Zdeněk Jemelík: Legislativní nedbalost

V článku „Věrchuška a sprostý lid“ jsem uvedl, že vládnoucí vrstvy (věrchuška) se nezajímají o míněn…