„Chvaletická elektrárna modernizuje svůj provoz a snižuje tak emise škodlivých látek i prachu, což je pozitivní právě pro plíce a zdraví obyvatel Pardubicka i celé České republiky,“ říká mluvčí Gabriela Sáričková Benešová. „Je neuvěřitelné, že proti tomuto zlepšení ekologičtí aktivisté protestují, místo aby ho vítali.“
Investice do ekologizace elektrárny je ve výši 3 miliardy korun a požadovala ji Evropská unie. Ostatně stejně jako změnu vlastníka elektrárny v roce 2013, která umožnila v České republice zlepšení konkurence na trhu a tedy i snížení cen elektřiny.
„Díky tomu se cena elektrické energie pro obyvatele drží na rozumné výši i přesto, že kvůli požadavkům ekologických aktivistů musí celá republika platit ročně 40 miliard korun na pochybný projekt podpory solárních elektráren,“ říká Benešová. „Kdyby Greenpeace a podobné organizace podporu solárních elektráren neprosadily, zůstalo by ročně každému občanu ČR v kapse o 3 800 korun víc, nebo by mohlo být postaveno třeba 40 moderních nemocnic.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV