Alexandr Vondra kriticky hovořil o přetrvávajících technických problémech provázejících tento projekt. Dosud se totiž nepodařilo odstranit problémy s avionikou ani se systémem pasivní ochrany letounu.
„Již řadu měsíců vyvíjíme velké úsilí, aby se problém vyřešil. Armáda potřebuje plně funkční transportní letouny. Letouny, které slouží už několik let v řadě zemí NATO, například Španělsku, Portugalsku či Polsku, a které budou schopné plnit úkoly doma i v zahraničních misích," prohlásil Alexandr Vondra.
V této souvislosti upozornil druhou stranu na blížící se konec kontraktu, který podle smlouvy vyprší 30. listopadu 2011. Zároveň zmínil, že resort obrany dosud nerozhodl o prodeji vyřazených letounů An-26, které by v krajním případě byly jedinou alternativou v tomto segmentu letecké techniky.
SLEDUJEME: Kauzu CASA
V reakci na výše uvedená slova Domingo Urena ministra obrany ujistil, že výrobce dělá maximum, aby dostál svým smluvním závazkům.
„Nesedíme s rukama v klíně, podařilo se nám dojednat prodloužení záruky o půl roku, současně od 1. srpna 2011 nabíhají smluvní sankce za nedodání systému pasivní ochrany," uvedl po jednání Alexandr Vondra.
Dále čtěte:
Když nezprovozníme letouny CASA, budeme létat antonovy, říká Vondra
Omnipolu nelze vypovědět smlouvu na letadla CASA
##MINIPAS 97##
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Ministerstvo obrany