„To nemůže být náhoda“. Mladý, „drzý“ Svobodný Gregor odhalil pravdu o EU

16.02.2024 12:05 | Rozhovor

Plány EU zaštítěné ochranou klimatu, které by vedly k rozkladu ekonomiky a průmyslu politici neprosazují v zájmu Evropy. Podle politika Svobodných, komentátora a youtubera Matěje Gregora je jejich loajalita jinde. Hovoří o bruselské krakatici zájmů a finančních toků vedoucích mimo Evropu. Naznačují to podle něho nedávná odhalení.

„To nemůže být náhoda“. Mladý, „drzý“ Svobodný Gregor odhalil pravdu o EU
Foto: Reprofoto: YouTube
Popisek: Matěj Gregor

Co považujete za největší téma evropských voleb, kterých se za Svobodné aktivně účastníte?

Ze všech důležitých témat, o kterých se hovoří, jako je migrace, euro nebo právo veta, nejde vypíchnout pouze jedno jediné. Všechno to zastřešuje velké téma, a to je suverenita členských států. Evropské volby budou o tom, zda se příštímu složení Evropského parlamentu definitivně podaří dotáhnout myšlenku, kterou si v Bruselu dlouhodobě přejí, což je de facto skutečnost, aby státy nebyly závislé na svých národních vládách, ale naopak byly stále více závislé na Evropské unii. V monetární politice to vidíme v euru a ve fiskální politice zase v nadřazenosti evropského práva. Národní suverenita bude zastřešující téma evropských voleb, a tedy rozhodování, jestli vlády členských států EU budou mít poslední slovo v tom, co se v jejich zemích děje, anebo Evropský parlament ve spolupráci bohužel s národními vládami přesune poslední kompetence do rukou Bruselu.

Green Deal je obří téma dlouhodobě. Dle některých ekonomických expertů nedává smysl hlavně proto, že zlikviduje ekonomické základy Evropy. Přesto do něho máme jít a dle mnoha politiků vládních stran je to zásadní pro budoucnost planety. Jak to je podle vás?

Nemůžeme zavírat oči před tím, že Green Deal má neuvěřitelně negativní dopady na kvalitu našeho života a ekonomiky. Z druhé strany určitě nepopírám, že problémy s ochranou životního prostředí tu jsou. Pocházím z Ostravy, takže dobře vím, o čem mluvím. Jenže v tom je právě ten „vtip“. Byť je kupříkladu v naší zemi velký problém úbytek podzemních vod a sucho, stejně se řeší jen emise CO2 a další problémy, které nejsme schopni ani změřit, ani odhalit. Green Deal není příležitostí ke zlepšení životního prostředí, ani to není příležitost jak zahýbat světovými emisemi, protože čísla jsou jasná. Evropa má 21 procent, někde se uvádí 19 procent, všech světových emisí, z čehož je patrné, že i kdybychom přestali ze dne na den produkovat jakékoliv emise, nejsme tím schopni světový trend jakkoliv ovlivnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Že velká část evropských politiků rozhoduje proti zájmům Evropy, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseTomkk07 , 16.02.2024 13:12:21
je snad už jasné dost dlouho. Nejokatěji od roku 2014, kdy Merkelová dostala od angloameričanů přes prsty za ekonomickou spolupráci s Ruskem a za test ji přinutili pozvat snědé migranty. Od té doby už to jede pěkně z kopce . :-/ Británie o tomto plánu potopit Evropu nutně věděla, když spustila brexit. Pravděpodobně patří k těm, kdo o datu zničení Evropy rozhodli.

|  22 |  0

Další články z rubriky

Nevyjde se 130 tisíci? Výrok Šípové je nehorázný, říká Šichtařová

18:06 Nevyjde se 130 tisíci? Výrok Šípové je nehorázný, říká Šichtařová

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ 130 tisíc je královský plat, a to nejen pro rodinu s pěti dětmi, ale do…