V Berlíně proběhlo „poradní“ referendum, ve kterém se 56 procent respondentů vyslovilo pro vyvlastnění bytů velkých pronajímatelů, které by se mohlo dotknout až čtvrt milionu bytových jednotek neboli zhruba 15 procent nájemního bytového fondu ve městě. Tamní voliči si od toho slibují vyřešení krize s bydlením. Co to podle vás reálně přinese?
Není se co divit, že zrovna v Berlíně skončily výsledky referenda tím způsobem, že Berlíňané jsou pro vyvlastnění pronajímatelů bytů. Samozřejmě je otázka, za jakou cenu to bude. Nicméně každé vyvlastnění je nucený akt a tady je potřeba připomenout, že Německo je dlouhodobě, víc než století a půl, nositelem zvrácených ideologií. Začalo to Marxem a Engelsem, kteří byli německé národnosti, a končí to Green Dealem. Mezitím jsme si mohli odzkoušet několik ideologií, které přinesly desítky milionů mrtvých v celé Evropě. Ať už to bylo rozpoutání první světové války za přispění Němců, následně nacismus, který zdokonalil fašismus vzniklý v Itálii a prezentovaný a realizovaný potom v rámci druhé světové války. Po druhé světové válce se Němci snažili obnovit svou ekonomiku s přispěním Američanů a Marshallova plánu. Německu se podařilo ekonomicky si podmanit většinu evropských států prostřednictvím integračního uskupení. Na základech Evropského sdružení uhlí a oceli a Euratomu začali budovat Evropské hospodářské společenství (EHS) přeměněné později na Evropské společenství (vidíte, už se vypouští slovo hospodářské) a následně Evropskou unii. Již jen ze změn názvů je patrné, že postupně dochází k přeměně hospodářského integračního uskupení v uskupení politické.
Německo v posledních letech prostřednictvím Evropské unie přichází s nesmyslnými ideologickými projekty, které jsou prezentovány v podobě Green Dealu. Výsledkem těchto socialistických utopistických projektů je i to, že zasahují do soukromého vlastnictví a mají za cíl vyvlastňovat. Zatím se to týká jenom bytů, ale v budoucnosti to může postihnout jakékoliv soukromé vlastnictví. Je zřejmé, že v žádném případě to nevyřeší krizi s bydlením v Berlíně ani nikde jinde. Ukazuje se, že krize bydlení je způsobena především ekonomickými důvody a nekompetentním rozhodováním politického establishmentu. Mezi ekonomické důvody patří na straně poptávky mimo jiné i to, že Evropská centrální banka zrychluje rotačky na tisknutí peněz a prostřednictvím kvantitativního uvolňování tiskne čím dál víc peněz, a působí tak na dynamický růst cen jak vlastnického bydlení, tak i bydlení nájemního. Na straně nabídky nadměrná regulace rozvoje území neumožní developerům a stavebním firmám navýšit počet stavěných bytů.
Otázku vyvlastnění bytů zdvihl i pirátský poslanec František Kopřiva. „Včera se občané vyslovili v jedné zemi pro manželství pro všechny a v metropoli druhé země pro vyvlastnění čtvrt milionu bytů od největších developerů. Patříme na Západ,“ zaznělo od mladého piráta. Jsou toto podle vás známky toho, že někdo patří na Západ? A pokud ano, chtěl byste, abychom na tento Západ patřili? Jen pro úplnost dodám, že se Kopřiva za svá slova o několik hodin později omluvil a uvedl, že vyvlastňování bytů nepodporuje.
Pirátský poslanec nás vůbec nemůže překvapit. Piráti se Starosty jsou neomarxistickou skupinou, která si nezadá nic s Gottwaldovými pohůnky. Jsou představiteli ultralevicového myšlení a mohou přinést svým chováním velké problémy pro všechny obyvatele České republiky. Například tím, že chtějí přenášet pravomoci za rozhodování o běžných činnostech našeho obyvatelstva na nikým nevolené instituce Evropské unie. To se už ukázalo u řady neomarxistických Pirátů, kteří chtějí posílit roli Evropského parlamentu a tzv. většinový systém hlasování v Radě EU místo jednomyslnosti například v otázkách zahraniční politiky nebo záležitostí daňových (toto prosazoval např. pirátský eurohujer Marcel Kolaja a jeho stranický šéf Ivan Bartoš při setkání s prezidentem EP Davidem Sassolim, 30. 6. 2021). Opravdu nechci, aby to málo, co zůstalo v pravomoci české výkonné moci a Parlamentu ČR, se přesunulo do Němci ovládaného eurozhuleného Evropského parlamentu či Evropské komise.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs