Jiří Čunek: Za Babiše se krade míň. Udání na něj v Bruselu? Skoro vlastizrada

17.12.2018 12:01 | Zprávy

CO NÁM DAL ROK 2018 „Jsem navíc přesvědčen, že v současné době za vlády premiéra Andreje Babiše se krade podstatně méně, než se kradlo za těch minulých vlád,“ domnívá se Jiří Čunek, lidovec, hejtman a senátor. Mluví tak prý jeho zkušenost i ohledně státních zakázek. S rokem 2018 byla podle něj překročena hranice nikoliv trestně stíhanou osobou v čele vlády, ale těmi politiky, kteří kvůli svým politickým zájmům ohrozí dotace pro celou Českou republiku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz označil takové jednání za diverzní činnost.

Jiří Čunek: Za Babiše se krade míň. Udání na něj v Bruselu? Skoro vlastizrada
Foto: Daniela Černá
Popisek: Senátor Jiří Čunek

Než začneme bilancovat nad končícím rokem 2018, začnu výroční zprávou Bezpečnostní informační služby, kde jsme se dozvěděli o vzrůstající aktivitě Číny i Ruska. Dál, že takzvané „dezinformační weby“ jsou v drtivé většině provozovány českými provozovateli, kteří upřímně věří, že je nutné vystoupit z NATO a z Evropské unie, a nejsou placeni Ruskem. Dle průzkumu Medianu si ohledně zahraniční politiky 23 % Čechů myslí, že agresivnější jsou Američané, 26 % soudí, že agresivnější jsou Rusové a 51 % tvrdí, že obě velmoci jsou agresivní stejně. Odvracejí se Češi od Západu? Zklamal je Západ v tom směru, že by raději „politiku všech azimutů“, „neutralitu“? Nebo je náš národ mediálně negramotný a ovlivnitelný nepřátelskou propagandou?

Dnes, co se týká propagandy a podprahového, sofistikovaného ovlivňování lidí, ať už pro nákup zboží nebo pro přesvědčení k nějaké jiné myšlence, je tak dokonalé, že určitě každý z nás – pokud se zahraniční politice nevěnuje každý den – je těmito zprávami ovlivňován. Nicméně můj názor je, že každá země – a je úplně jedno, zda jde o země Evropské unie, Ameriku, Rusko, Čínu, Indii – každá země v dobrém slova smyslu musí chránit zájmy svých občanů. Jenom lidé zpozdilí nebo neznalí se domnívají, že nějaká země nebude dbát na své zájmy a bude chránit zájmy jiných zemí více než svoje. Ideálně samozřejmě, kdyby každý chránil své zájmy a stejně tak zájmy všech ostatních, ale v praxi tomu tak není. Jsem přesvědčen, že politika, především ekonomická, a ovlivňování, řekněme z diplomatických a z politických kruhů, jsou úplně stejné ve všech zemích.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák: Bojte se Trumpa, darmožrouti. Zažijete dezolátské peklo

9:04 Vidlák: Bojte se Trumpa, darmožrouti. Zažijete dezolátské peklo

VIDLÁKŮV TÝDEN Mají se „lepší lidé“ bát Donalda Trumpa? „Oni se bojí oprávněně. Trump těm ‚šikovným‘…