KSČM vyzvala loni na podzim exposlance strany, aby do jejího rozpočtu dali půlku svého odchodného. To činilo u většiny z nich kolem půl milionu korun. Nikdo z nich to ale podle mluvčí strany Heleny Grofové neudělal. Překvapuje vás to?
Nepřekvapuje. A nepřekvapilo by mě to u žádného jiného poslance bez ohledu na stranickou příslušnost. Kapři si přece rybník nevypustí a čuníci si koryta neupřou. Mimochodem je do nebe volající, že poslanci vůbec jakékoliv odchodné dostávají. Vzhledem k tomu, jaké nesmyslné částky a náhrady pobírají za často tristní a neadekvátní výkon své funkce. Často mám naopak dojem, že by za činnost prováděnou nezřídka v rozporu nebo dokonce proti zájmům občanů vlastní země měli dávat peníze oni lidem a ne naopak.
Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) na twitteru sdílel jeden z prvních výstupů svého plánu na kontrolu marží obchodníků s potravinami. Odhalený případ „keťasení“ se týká točeného salámu, který byl prodáván s obchodní přirážkou 246 %. Je toto úspěch, který by měl ministr „prodávat“ na svých sociálních sítích? Působí to pravicově?
Pravicově to samozřejmě nepůsobí. Ale současná vláda přece – tedy možná kromě jejich demagogických slov – pravicová vůbec není. Jde o středově – co se svobody týká ne-li levicově, liberální spletenec. KDU-ČSL jsou pak z logiky věci levicoví. Ohledně kontroly marží jsem v principu proti, protože stejně jako život i trh si většinou najde cestu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Marek Korejs