Rozhodnutí vlády Viktora Orbána, že v maďarských školách bude platit zákaz vzdělávání o sexuálních menšinách, spustilo širokou debatu napříč EU. Nizozemský premiér Mark Rutte v reakci na to dokonce uvedl, že pokud Maďarsko zákon nezruší, mělo by opustit EU. Je takové vyjádření v pořádku?
Maďarsko je suverénní stát a může si ve své zemi tvořit zákony, jaké chce. Evropská unie se chová jako diktátor a neuznává svrchovanost jednotlivých států. O tom, jak budou vychovávány děti, rozhodují rodiče, a ne nějaké neziskovky, aby jim do hlavy cpaly sexuální výchovu menšin. Takový zákon by měly přijmout všechny státy, aby daly jasně najevo, kde jsou hranice, které by se už neměly překračovat.
Dopis 17 lídrů EU na podporu sexuálních menšin není nic jiného než další krok k rozvrácení svrchovanosti států, jako je Maďarsko, a ukázka podrobení se principům EU. My ani nikdo jiný nemáme právo mluvit Maďarům do jejich zákonů, kteří svým zákonem chrání děti a rodiče. Šéfka unijní exekutivy Ursula von der Leyenová označila maďarský zákon za ostudný, mně přijde ostudné, jak EU neustále rozvrací suverenitu jednotlivých členských států.
Viktor Orbán vyrukoval také se sedmerem programových bodů „o budoucnosti EU“, které nechal otisknout ve velkých denících napříč celou EU. To vzbudilo diskusi mezi unijními politickými špičkami. Orbán například navrhuje posílit roli národních parlamentů, chce, aby se členem EU stalo Srbsko, a apeluje na to, aby v EU politická rozhodnutí přijímali volení zástupci, a nikoli mezinárodní nevládní organizace. Jsou takové návrhy v pořádku?
Myšlenka Viktora Orbána na reformu Evropské unie je dobrá, ale osobně jsem k tomu skeptická, za mě je EU zbyrokratizovaný moloch a jedinou cestou ke svobodě je vystoupení. Evropská unie dávno není spolkem, do kterého jsme vstupovali. Odklonila se od svých hodnot a stal se z ní diktátor, který ničí suverenitu členských států, tak aby vznikl jeden evropský superstát. Členské státy jsou Bruselem neustále atakovány, aby přijaly nesmyslná a mnohdy sebedestruktivní nařízení. Nuceným přijímáním běženců na svá území státy v mnoha případech ohrožují svou bezpečnost. Žádný stát nesmí diktovat jinému. Čím více politických subjektů se přidá, tím větší šance je na realizaci změn v EU.
Piráti v EU chtějí posilovat Evropský parlament a zrušit právo veta při hlasování o daních a zahraniční politice. Shodli se na tom jejich stranický předák Ivan Bartoš a europoslanec Marcel Kolaja. V Radě by tak chtěli odblokovat situace, kdy se proti nějakému návrhu postaví třeba jen několik zemí, nebo dokonce jediná. Je toto prohlášení a uvažování od českého politika v pořádku?
Piráti nás svými hrůzostrašnými nápady, které jdou proti suverenitě vlastního státu, přestávají překvapovat. Lidé by si to měli uvědomit v nadcházejících říjnových volbách. Volba probruselských stran, jako jsou Piráti, povede ještě k většímu podvolení Bruselu, ztrátě naší identity a bude mnohem těžší se z tohoto molochu vymanit a budeme muset přijímat nařízení, která jdou proti suverenitě a bezpečnosti vlastního státu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo