„Celkové náklady na tuto investici činily asi 915 tisíc korun, dotace tak pokryla zhruba polovinu z této částky. Jedná se o další peníze z jiných než městských zdrojů, které přispěly k zvelebení majetku města Kroměříže. A také do budoucna pomohly zajistit nemalé úspory za odběr vody na zavlažování, kterou nebude nutné čerpat z veřejného vodovodu,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.
Areál v Obvodové ulici kromě třetiligového celku mužů SK Hanácká Slavia Kroměříž využívá řada mládežnických družstev. Do vybudování nové studny zavlažování zdejších travnatých hřišť zajišťovala jen jedna studna, jejíž kapacita však pokryla jen spotřebu vody pro hlavní hřiště.
Budou volby v USA férové?Anketa
„Tréninková travnatá plocha tak dosud musela být v případě velkého sucha zavlažována z veřejného vodovodu a někdy z důvodu úspory i méně, než by bylo potřeba, proto druhé hřiště v případě opravdu horkého léta vysychalo,“ dodal místostarosta Karel Holík.
Zakázka, o kterou se postarala společnost ČAK CZ z Kroměříže, kromě studny vrtané do hloubky devět metrů, jež byla vybudována na hranici areálu za oplocením východní strany hrací plochy s umělým povrchem, zahrnovala vybudování vodovodu o délce asi 170 metrů a také napájecích a ovládacích kabelů. Městská rada vybrala zhotovitele akce až na druhý pokus. První výběrové řízení vypsané v létě minulého roku se totiž rozhodla zrušit poté, co se do něj přihlásil jen jeden uchazeč, který navrhl cenu 1,4 milionu korun. Díky tomuto rozhodnutí tak město ušetřilo půl milionu korun.
Město budovy v areálu fotbalového stadionu koupilo v roce 2015 za sedm milionů korun. Stadion se tak zařadil pod příspěvkovou organizaci Sportovní zařízení města Kroměříže, která se stará také o zimní stadion, sportovní halu v Kotojedské ulici, plavecký bazén i o koupaliště Bajda.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva