Konference se konala pod záštitou náměstkyně primátora města Olomouce Kateřiny Dobrozemské. Ta na úvod vyzdvihla aktuálnost tématu, zvláště v době všudypřítomných komunikačních technologií. „V prvé řadě musím říct, jak moc mě těší, když tady opět vidím plný sál lidí. Ať už jste přišli z profesního zájmu nebo třeba jen kvůli sobě, věřím, že vám dnešní témata budou inspirací a přínosem,“ pozdravila posluchače náměstkyně Dobrozemská.
Vedoucí odboru sociálních věcí Michal Majer nechal své úvodní slovo vypracovat umělou inteligenci, nejen aby poukázal na příležitosti a zároveň úskalí dnešních komunikačních možností, ale také tím zároveň upozornil na jedno z témat konference.
Kromě rizik spojených s generativní umělou inteligencí zazněly také příspěvky věnující se fungování rodiny po rozchodu rodičů, promluvila psycholožka o terapiích on-line, tématem byl i digitální wellbeing českých dětí i práce s mládeží u nás i v zahraničí. Další příspěvky pak ukázaly, jakou roli v komunikaci hrají asistivní technologie nebo jakou zkušenost mají v Brně s krizovým tlačítkem neboli systémem tísňového volání. Tématem byly i výzvy v komunikaci v ukrajinských uprchlických rodinách.
Doprovodný program konference zajistilo centrum ekologických aktivit Sluňákov, charitní obchůdek Dobrodruhá či Institut sociálně zdravotních strategií. Hlídání dětí pro účastníky konference zajistilo Rodinné centrum Provázek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV