„Máme velkou radost, jak byl tento počin přijatý veřejností. Když se podíváme na čísla, jsme na osmdesáti procentech prodané kapacity. Navíc do statistik negativně promluvil fakt, že jsme jeden hrací den museli přesunout na říjnový termín,“ uvedla Nela Štěpánková ze spolupořadatelských Kulturních zařízení města Pelhřimova.
Je v pořádku křičet a pískat na politika, který jde na Národní třídu uctít památku 17. listopadu? Ať už na kohokoliv.Anketa
Slovíčko spolupořadatelských je naprosto na místě. Komentované prohlídky se staly společným počinem hned několika organizací. Na úspěchu projektu se podílely Muzeum Vysočiny Pelhřimov, Římskokatolická farnost Pelhřimov a město jako takové. „Velké poděkování patří hercům ze společnosti FajnEvent, kteří se poměrně těžkého tématu skvěle zhostili, zpracovali a předvedli návštěvníkům výstižné a emotivní ztvárnění. Sám místostarosta Karel Kratochvíl na vznik projektu odborně dohlížel a zaštiťoval,“ doplnila.
Hrané prohlídky nabídly bezesporu atraktivní výlet do 16. století. Unikátnost projektu spočívala v kombinaci divadelního představení a prohlídky historického centra Pelhřimova. Příběh byl zasazen do dramatické doby sporu měšťanů s vrchností, která nakonec vyústila ve vykoupení města z poddanství.
Návštěvnost byla logicky nejvyšší v době prázdnin. V termínu 10. srpna byly dokonce vyprodány všechny čtyři nabízené prohlídky. Vysoké návštěvnosti se těšily i první termíny – 29. června a 20. července. „Těší nás, že prohlídky oslovily místní i turisty. V červnovém a říjnovém termínu převažovali lidé z Pelhřimova, v ostatních byl vysoký poměr těch, kteří přijeli do města na výlet nebo na návštěvu za příbuznými,“ pověděla Nela Štěpánková.
Vzhledem k úspěchu projektu se s hranými prohlídkami města počítá i pro příští turistickou sezonu.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV