Střetem zájmů Andreje Babiše se s pirátskými analytiky intenzivně zabýváme od roku 2017. Tehdy jsme tohle téma otevřeli, poslali podklady Evropské komisi a podali trestní oznámení. Agrofert získal v rozporu se zákonem o střetu zájmů dotace a zakázky za více jak 20 miliard Kč.
Nezákonné čerpání dotací a zakázek Agrofertem na základě trestního oznámení Pirátů potvrdila i policie, Evropský žalobce a celá řada dalších autorit.
Tyhle peníze by měl Agrofert vrátit. Mám ale pocit, že funguje tichá dohoda s Andrejem Babišem, a že tyhle peníze v podstatě dostal jako dárek.
Redakce iRozhlasu dnes popsala, že jediné MMR pod mým vedením dotáhlo tyto kauzy do konce. Soud pravomocně střet zájmů Andreje Babiše potvrdil. Naopak Ministerstvo zemědělství se potýká s velkými nezdary. Právě proto Analytický tým Pirátů oslovil vrchního ředitele Ministerstva zemědělství s nabídkou pomoci, aby se peníze podařilo aspoň částečně zachránit.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV