Ve čtvrtek jsem strávil téměř celý den na dalším jednání vyšetřovací komise k Bečvě. Tentokrát jsme se sešli v Praze. Minule se někteří z vás podivovali nad tím, že nesmím zveřejňovat, o čem jednáme. Má to ale svůj důvod - na jednání si totiž zveme svědky vázané mlčenlivostí. Té byli zbaveni jen pro otázky, které jim klademe právě v komisi.
Na jednání jsme vyslechli i poslance ANO Pavla Pustějovského (vzpomínáte si, jak se mě ptal, jestli „už jsem viděl ty fotky z posudku“ v době, kdy ho ještě neměla ani policie?), Erika Geusse (ředitele České inspekce životního prostředí) nebo Jaromíra Tkadlečka, který šéfuje krajskému policejnímu ředitelství ve Zlíně. Jsem vázán mlčenlivostí, takže do detailu teď úplně jít nemůžu. Můžu ale prozradit, že zřízení komise byl dobrý krok a já pevně věřím, že přispějeme k tomu, aby v případu bylo jasněji.
A dobrá zpráva na závěr - na ČT24 jsem zahlédl reportáž z průzkumu zarybnění Bečvy. Vědci a jeden zástupce rybářů tady zkoumají, jestli se do řeky už vrátil život. Zachytili plůdek asi deseti druhů ryb, řeka se prý obnovuje velmi rychle. Častý je výskyt hrouzka, jelce, tlouště nebo ostroredky. Jak říká David Attenborough: „Příroda si poradí - s námi, či bez nás.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV