Odvrátit to může jen zhruba miliardová státní dotace teplárnám. Piráty kritizovaná fuze teplárny s firmou EPH Daniela Křetínského tak patrně nepřináší očekávaný efekt. Přitom hlavním argumentem pro získání "silného partnera" byly obavy z budoucích změn v důsledku evropských regulací. Očekával se i růst cen emisních povolenek. Sliby z dob, kdy Plzeň nadobro předávala kontrolu nad teplárnou do rukou známého miliardáře, se teď jeví jako nezodpovědně populistické.
Piráti už tehdy upozorňovali na krátkozrakou politiku vedení města, které po léta používalo tučné dividendy z Plzeňské teplárenské na látání děr v městském rozpočtu. "Miliardy z tepláren šly sice na prospěšné věci, jenže v podnikání nejde jen z firmy tahat peníze. Je nutné myslet na zadní kolečka, investovat do technologií a připravovat se na změny." říká Pavel Bosák, předseda zastupitelského klubu Pirátů.
Piráti trvají na tom, aby Plzeňská teplárenská předložila jasnou koncepci svého dalšího směřování ve světle makroekonomických a klimatických změn. Piráti dále vyzývají koncern EPH, aby dodržel sliby z dob jednání o fúzi s Plzeňskou teplárenskou, a prostřednictvím úspor zamezil zvyšování cen tepla pro občany města Plzně. Nebude-li to možné, očekáváme, že autoři neuvážených slibů za ně přijmou politickou zodpovědnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV