Totožný dopis Jan Jakob adresoval také generálnímu řediteli Českých drah Václavovi Nebeskému a generálnímu řediteli Správy železnic Jiřímu Svobodovi.
„Jsem starostou města, odkud spousta lidí cestuje za prací do Prahy. Ještě donedávna platilo, že se vlakem mohli do cílové destinace dostat nejenom včas, ale hlavně bezpečně. Kvůli událostem posledních týdnů o tento pocit klidu přichází,“ říká místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob.
„Dovolil jsem si tedy zodpovědné manažery pozvat do Roztok, aby si na vlastní kůži zkusili, jaké je to cestovat s Českými dráhami v roce 2020. Věřím, že najdou dostatek odvahy nejen na cestu, ale především na následnou diskuzi,“ vysvětluje Jakob.
Podle Jakoba se nejedná o náhodu, ale na trati dochází k systémovému selhání. Proto by uvítal, kdyby ministr dopravy, generální ředitelé Českých drah a Správy železnici dokázali zodpovědět tyto zásadní otázky:
- Jakým způsobem je zabezpečena železniční doprava v ČR?
- Jaká opatření jste v průběhu července tohoto roku zavedl?
- Jaká opatření hodláte v budoucnu zavést?
- Jaká chytrá opatření v železniční dopravě fungují, aby byl eliminován lidský faktor?
- Proč nefunguje automatické zastavení vlaku, když projede návěštím „stůj“?
- Kdy bude zavedeno chytré řízení a zabezpečení železniční dopravy?
- Co uděláte pro to, aby zaměstnanci v železniční dopravě nebyli přetíženi?
- Nebylo by vhodné zrušit řadu nesmyslných slev a prostředky na ně určené raději využít na bezpečnost železniční dopravy?
Kompletní znění dopisu Jana Jakoba a fotografii jízdenek naleznete ZDE a ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV