Nejenže je to ekonomický nesmysl, ale navíc je proti němu i velký odpor z řad zahrádkářů, kteří zde léta obhospodařují své pozemky.
„Každý, i méně svéprávný člověk, si spočítá, že tohle nějak nevychází. Kdyby to bylo naopak. Ale dát skoro 3 x víc peněz na ochranu majetku, než je jeho hodnota? To opravdu nedává smysl,“ komentuje záměr, prosazovaný především Starosty a náměstkem Šolcem, Zuzana Kocumová.
„Možná tu absurditu chápe každý, kdo složitě vydělává - a také investuje své peníze. Ne tak vedení města, které tyto úvahy naprosto míjí, i přes zoufalou finanční situaci, ve které Liberec je,“ dodává Jaromír Baxa.
Absurdní je protlačování tohoto konkrétního záměru i proto, že v protipovodňovém plánu pro Liberec je mnoho jiných návrhů, kde naopak cena chráněného majetku je násobně vyšší, než cena nutná pro vybudování ochranných „bariér“. Jenže – vedení města v čele s náměstkem Jiřím Šolcem prostě chce začít s parkem.
„Je tedy naposto logické, že kolem důvodu prosazování protipovodňového parku začíná vznikat spousta spekulací,“ dodává Kocumová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV