Vedení hlavního města prověří, jakým způsobem bylo v minulosti nakládáno s informacemi o stavu Trojské lávky a zda byly dodrženy veškeré kontrolní mechanismy, které měly pádu zabránit. „Z šetření orgánů činných v trestním řízení vyplývá, že špatný až havarijní stav Trojské lávky byl konstatován v řadě dokumentů a posudků správce Trojské lávky, a to již minimálně v roce 1995,“ uvedla radní pro oblast legislativy Hana Kordová Marvanová.
„Dvacet let správce mostů v Praze - Technická správa komunikací a vlastník hlavní město Praha - přehlížely havarijní stav Trojské lávky, což je neuvěřitelné selhání všech, kteří o tom věděli, i těch, kteří o tom nevěděli, ale vzhledem ke svým funkcím vědět měli. Pražský magistrát nyní prověří, proč se tak stalo a zároveň zajistí, aby napříště byly kontrolní mechanismy a procesy nastaveny tak, aby k podobnému případu již nikdy nedošlo,“ doplnila radní Kordová Marvanová.
Po pádu lávky bylo TSK přijato několik krátkodobých i dlouhodobých opatření. V následujících týdnech po pádu Trojské lávky byly provedeny mimořádné kontroly všech konstrukčně podobných mostních objektů ve správě TSK a v průběhu roku 2018 došlo k navýšení počtu pracovníků na oddělení mostů. Diagnostiky jsou v daleko větším počtu prováděny i u mostů menších rozpětí, a to zejména u problematických konstrukcí nebo na dopravně velmi exponovaných komunikacích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV