Již podruhé za tento rok se v Praze setkávají na pozvání Úsvitu zástupci Pegidy, Estonské parlamentní Konzervativní strany, italské Ligy Severu a dalších více než dvaceti protiimigračních hnutí v Evropě. Jedním z cílů setkání je dohoda o celoevropské petici proti bruselským kvótám, která by byla projednána v Evropském parlamentu. Setkání předsedá válečný veterán, předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.
„Bojoval v Afghánistánu proti islámským teroristům s Českou armádou a nyní v boji pokračuje s námi,“ řekla o předsedovi Úsvitu mluvčí Pegidy Tatjana Festerling, která je vůdčí osobnosti celé této prozatím neformální formace vystupující pod názvem Pevnost Evropa. V únoru hnutí společně úspěšně zorganizovali demonstrace proti proimigrační politice EU v řadě měst Evropy. V Praze demonstrace proběhla na Hradčanském náměstí. „Našim Evropským partnerům chci vysvětlit, proč Úsvit usiluje o vypsání referenda o kvótách a vystoupení z EU. Naším cílem není Evropu rozbít, ale Brusel všemi prostředky nutit k zásadní reformě,“ řekl na tiskové konferenci předseda Úsvitu Miroslav Lidinský.
Mluvčím evropské petice proti kvótám budou v Evropském parlamentu šéfka Pegidy Tatjana Festerling, předsedkyně estonské Konzervativní strany Maria Kaljuste a předseda Úsvitu, válečný veterán Miroslav Lidinský.
Celý text petice je následující:
CELOEVROPSKÉ STOP KVÓTÁM! Dle článků 20 a 227 Smlouvy o fungování Evropské unie (SFEU) a článek 44 Listiny základních práv Evropské unie. My, níže podepsaní občané suverénních států Evropské unie, požadujeme, aby Evropský parlament i Evropská komise neprodleně anulovaly všechna svá rozhodnutí o zavedení tzv. přerozdělovacích kvót. Jedná se o bezprecedentní porušení suverenity jednotlivých členských států Evropské unie. Trváme na tom, že Evropská unie musí zůstat demokratickým uskupením svobodně spolupracujících národních států, neboť na tomto principu byla EU založena. Jen tak může nadále existovat! Je nepřípustné, aby kdokoliv, včetně Evropské komise, zasahoval do výsostných pravomocí členských států, které se týkají nezcizitelného práva vlády každého jednotlivého státu rozhodovat o tom, zda a komu bude udělen azyl nebo dočasné či trvalé povolení k pobytu na území daného státu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV