Maříková (SPD): Sirotci bojovníků IS, nebo Istanbulská úmluva?

25.10.2018 18:29 | Zprávy

Dne 26. a 27. října navštíví naši republiku německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron. Svou návštěvu situují ke 100. výročí vzniku a samostatnosti Československa.

Maříková (SPD): Sirotci bojovníků IS, nebo Istanbulská úmluva?
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie

Je dobré položit si otázku, zda těmto představitelům jde jen o zdvořilostní návštěvu nebo pouze využili tohoto výročí a budou kárat neposlušnou ovečku ČR a hnát ji pěkně do poslušného stáda EU a připomenou ji, zač je toho loket pokud nebude poslouchat nebo nám budou nutit přijmout děti, které žijí v Sýrii a jsou potomky francouzských radikálů, kteří působili v řadách organizace Islámský stát? Řekněme si ani jeden z představitelů nepřeje nějaké samostatnosti národů a už vůbec ne suverenitě. Jak velký tlak bude vyvinut na Andreje Babiše? V příštích dnech by se totiž měla projednat ratifikace Istanbulské úmluvy a my se budeme muset rozhodnout, zda půjdeme po vzoru Slovenska, které zásadně odmítlo tuto úmluvu letos v lednu podepsat.

Tato úmluva se nedá nazvat jinak, než ,,genderová ideologie‘‘. Proti této úmluvě co se tváří jako ochránkyně ženských práv a jde prý proti násilí na ženách je mnoho protestů a vyvolává v Česku rozporuplné reakce. Úmluva byla přijata už v roce 2011 Výborem ministrů Rady Evropy v Istanbulu. Podepsalo jí 46 zemí, ratifikovalo zatím 32. Mezi zeměmi, které dosud neratifikovaly, je vedle Česka například také Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Řecko, Litva, Lotyšsko, Velká Británie a Irsko. V Istanbulské úmluvě je kritizováno, to že je postoj muže a ženy velice ideologicky pojímán.

Odpůrci se obávají  přesunu některých kompetencí na neziskový sektor či z dopadů na vzdělávací systém. Ve své Svatováclavském kázání zaujal i negativní stanovisko katolický kněz Mons. prof. PhDr. Petr Piťha CSc., doctor honoris causa při slavnostní Svatováclavské mši svaté v katedrále sv. Víta. Kdo toto kázání slyšel, pozoruje světové dění a začetl se trochu více do Istambulské úmluvy, dal zcela jistě panu profesorovi za pravdu. Pan profesor viděl totiž poněkud dál, než jeden rok dopředu. Jde o jasný útok na tradiční rodinu. Připomeňme si, že právě Jiří Dienstbier (ČSSD), někdejší ministr pro lidská práva se výrazně zasadil o to, že právě Sobotkova vláda tuto úmluvu už v roce 2016 přijala.

Je třeba podotknout, že v ČR je tato úmluva ohledně domácího násilí páchaného na ženách zcela zbytečná. Celou tuto problematiku násilí páchaného na ženách a domácího násilí je možné velice dobře řešit i formou vnitrostátních právních předpisů. A, tak se naskýtá otázka k čemu opravdu, bude Istanbulská úmluva sloužit. Neziskové organizace budou mít více pravomocí, než stát?

(převzato z Profilu)

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olšáková (STAN): Buďte součástí silného hlasu místních samospráv

8:19 Olšáková (STAN): Buďte součástí silného hlasu místních samospráv

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k činnosti a úspěchům Sdružení místních samospráv ČR