Marková (KSČM): Hazard s kvalitou a dostupností zdravotní péče

25.06.2022 6:32 | Tisková zpráva

Fialova asociální vláda svou úpornou snahou snížit platby za státní pojištěnce, a tím ušetřit ze státního rozpočtu 14 miliard korun, je nezodpovědný cílený hazard s kvalitou a dostupností zdravotní péče.

Marková (KSČM): Hazard s kvalitou a dostupností zdravotní péče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soňa Marková

Zvlášť když po více než dvou letech obrovských covidových výdajů za testy, očkování a ochranné zdravotnické prostředky, je nutné konečně uskutečnit odložené operace a vyšetření i zaplatit vyčerpané zdravotníky. Zároveň je nezbytné uhradit poskytovatelům zdravotní péče zvýšené náklady na léky, zdravotnický materiál a energie v důsledku současné více než 14procentní inflace.

Slibovaná automatická valorizace plateb státu za své pojištěnce od roku 2023 je velká lež. K skutečnému navýšení příjmů do rozpočtu veřejného zdravotního pojištění má totiž dojít až v roce 2025! Přitom rezervy na účtech zdravotních pojišťoven dojdou již letos.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Jaroslav Faltýnek byl položen dotaz

Co jste jako poslanec za poslední 4 roky prosadil nebo dokázal?

Dřív jste byl Babišova pravá ruka a dost aktivní poslanec, to se ale podle mě teď dost změnilo a říkám si, zda ve sněmovně nesedíte (možná ani to ne) - za dobré peníze - jen do počtu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lachnit (ANO): Vyrazte za česnekem přímo medvědím

8:19 Lachnit (ANO): Vyrazte za česnekem přímo medvědím

Čas se krátí. Teplo popouzí rostlinstvo k růstu, a vy máte jednu z poledních možností si letos natrh…