„Bohužel projev předsedy Junckera ukázal, že po brexitu jde komise směrem, kterého jsme se obávali – tedy více Evropy, osočování členských států z populismu a z nepochopení krásných společných evropských ideálů,“ řekl místopředseda ODS Evžen Tošenovský. „Za velmi nebezpečné považuji prohlášení o Evropském generálním štábu bez jakéhokoli zakotvení vůči NATO. Co to vlastně znamená? Bude tedy našemu parlamentu odebráno právo rozhodovat o zahraničních misích našich vojáků?“ dodal Tošenovský.
„Junckerův projev byl stejný jako on sám: Nudný, unavený, zastaralý,“uvedl na Twitteru předseda Aliance evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil. „Přesto by nám ale nemělo uniknout několik pro Evropu nebezpečných myšlenek. Juncker se v podstatě postavil proti vnitřnímu trhu osmadvacítky, když odmítl konkurenci na trhu práce, což se dotýká i českých firem. Postavil se za federalizaci eurozóny a tedy za de facto dluhovou unii, které by se Česká republika měla vyhnout velkým obloukem. A za třetí jsme opět slyšeli o ‚evropském generálním štábu‘ a evropské armádě, což není nic jiného než vzkaz našim spojencům, že NATO nás už nezajímá. Evropa by tak přišla o jedinou garanci bezpečnosti, kterou v tuto chvíli má,“ dodal Jan Zahradil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV