„Cílem je zafinancovat rychlý vývoj, který povede ke vzniku alternativních testovacích metod. Pomoci by mohl například program Horizont EU. Je jasné, že po nějakou dobu ještě bude potřeba využívat zvířata, například nyní při vývoji vakcín to bylo doslova nutné k zastavení celosvětové pandemie. Nicméně tyto pokus musí probíhat za kvalitních podmínek, které budou minimalizovat bolest, strach a utrpení zvířat,“ říká europoslanec Mikuláš Peksa.
„Zneužívání zvířat pro výzkum a testování nepatří do moderní společnosti, která si zakládá na tom, že pečuje o svou faunu a flóru. V Evropském parlamentu jsme podpořili zákaz testování a výzkumu na zvířatech. Není to nic, co by ohrozilo rychlost vývoje – postupy testování vědeckým vývojem vylepšíme a nahradíme tak, aby už žádná zvířata při pokusech netrpěla,“ zdůrazňuje Peksa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV